Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov kraba rodu Geosesarma

Zdravím,

najde se tu někdo, kdo chová kraby rodu Geosesarma? Líbí se mi, plánuju chov a právě buduji terárium a měla bych pár dotazů.

Můj plán je mít na dně lignocel, v něm keramickou mísu jako "bazén" - jak by měl být hluboký? Dále plánuju do terária rozmístit větve, mechy, kůry a asi bukový listí, a udělat jimi úkryty. Vždy jsem si vše nosila z přírody, ale nemám zkušenost, co to udělá v teráriu s vlhkostí 80-100%? Asi bych měla jako dekoraci sehnat spešl větev nebo kořen ze zveráku, že? Aby to neplesnivělo...

A polední dotaz nemáte někdo odchov na prodej? Nebo nemáte kontakt na někoho kdo prodává?

Děkuji :-)

Ahoj, využiju tohoto vlákna a zeptám se zde. Zalíbili se mi tito krabi a chtěla bych zkusit je chovat. Mám akva 40x25x31 cm (dxšxv), vím, není to úplná hitparáda, ale mám v plánu ho udělat členité a i tak trochu "na patro", tak myslím, že pro plánované trio by to mohlo být OK. Momentálně uvažuju o tom, jak vymyslet tu vodní plochu:

1. vložit hlubší plastovou misku, kde bych na dno nasypala trošku akvarijního štěrku a vložila nějaký kořen, po kterém by krabíci mohli vylézat - výhoda je, že miska bude vyjímatelná a tak se bude voda dát snadno vyměnit. Ale není to tak hezké...

2. udělat vodní část jako součást akvária (pořád nevím, jestli tomu říkat akvárium nebo terárium :-D ) - tady si nejsem jistá, jestli by nebylo třeba zabudovat filtraci (do toho se mi moc nechce:-( a taky nebyla by ta "souš" pak až příliš podmáčená?
Najde se tu někdo, kdo je chová nebo choval a podělí se o zkušenosti s řešením terária? Fotky by byly super:-)

3. A taky: jak řešíte vytápění? Jen zářivkou nad akva? nebo třeba topnou fólií pod? Nevysychá potom příliš rychle?

4. Zadní a jednu boční stěnu bych chtěla vymodelovat z polystyrenu a na něj nalepit drcený lignocel, myslím, že by to mohlo vypadat hezky, obzvlášť až poroste rostlinkami nebo mechem, a taky by to pomohlo udržovat vlhkost. Čím ho nalepit, aby v tom vlhkém prostředí lepidlo neuvolňovalo nějaké škodliviny? Může být Duvilax? Máte nějakou zkušenost s takovým pozadím?

Moc děkuji.

EDIT: jen doplním, že "souš" by byla z rašeliny a osázená rostlinami typu Ficus pumila, "blázen", břečťan, mechy, a zkusila bych tam zasadit i emerzně Anubias barteri, Cryptocoryne affinis a Hydrocotyle tripartita.