Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ochrana želv před hlodavci. Předkus želvy.

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám želvy už několik let. V letních měsících je dávám ven, avšak nikdy je nenechávám venku přes noc. Mám strach, aby jim něco neublížilo. Jako největší nebezpečí se mi zdají být myši. Protože ty se dokáží do jejího výběhu podhrabat. Chtěl bych vědět, jak zabezpečujete venkovní výběhy proti těmto hlodavcům. Nebo zda máte nějaké zkušenosti právě s myši. Ohledně ostatních predátorů, kteří by mohli působit jako hrozba, mám výběh ochráněn silným pletivem. Takže mě skutečně zajímají pouze myši.

Ještě mám jeden dotaz na jednu mou konkrétní želvu,u které si nejsem jist druhem. Myslím si, že se jedná o želvu žlutohnědou ve věku mezi 5 až 7 lety, dostal jsem ji nedávno od kamaráda který jede do zahraničí a želvu nechce sebou. To, že nevím její přesný věk a nevím druh na 100%, mě moc netrápí, ani to že není zvyklá na zimní spánek, ale trápí mě její předkus. Její spodní čelist je výrazně větší, potravu přijímá bez problémů, ale bojím se aby s tím neměla problém v budoucnu, setkal se někdo z Vás s tímto problémem? Pokud ano, jak se to dá řešit nebo zda se to dá řešit.

Předem děkuji za odpovědi.

Věřím, že myš se dá z nouze do spící želvy ve sklepě, venku jsem se s tím nesetkal.(klepu)
Jinak dejte fotku jak célé, tak plastronu, tak i hlavy se zobanem.
Druh tu určitě někdo pozná, na zoban kleštičky bo stranové štípačky (nejlépe půjčit od pedikérky, ty maj ostrý).Bo dobrej vet., bo zkušenej želvař z okolí.

S tím předkusem bych si zašel k veterináři - specialistovi na plazy.

Jinak - zeútám se zkušenějších - víte co je to za druh? Já jsem to určil jako testudo hermanni hermani, samec. Testudo hermanni podle toho, že má rozdělený nadocasní štítek na karapaxu a trn na ocasu. Poddruh hermanni podle toho, že má plastron celý černý... Samec je jasný :-)

Zdravím, měli jsme želvu několik let a každé léto byla venku v dřevěné ohrádce bez jakéhokoliv krytí. měla tam přístřešek se senem kam si na noc zalézala. Nikdy jsme neměli žádné problémy s jakýmikoliv dravci ať už s kočkama nebo myšákama a to že byla umístěná uprostřed zahrádkářské kolonie kde ty myši opravdu byly :)

Myslím, že se nemusíte obávat. Ani já, ani jiní želvaři, které znám (osobně i "virtuálně"), se s tím nesetkali. A i když by se náhodou za želvou myš prohrabe, myslím, že ji neublíží, protože želvy sice spí, ale jsou ve střehu, takže v případě nebezpečí se zatáhne... Jiank nebezpečíhrozí u želvy, která je v zimním spánku.

Jo,je to kluk od hermanů, z fotky bych si netrouf určit, že h. h., tolik jsem jich zase neviděl:-(
Jinak je na něm vidět, že neměl lehkej život (pyramidování), teď venku si musí přijít jako v ráji.
Klidně je nechávejte venku i přes noc ROSA + noční poklesy jim jen prospějí.
Ta deformace mi přijde (jen z té nicmoc fotky)dost veliká a nepouštěl bych se sám do velkejch akcí a asi bych zvolil zkušeného veta.

Děkuji za odpovědi. Co se týče té tlamičky, tak s želvákem zajdu k veterináři. Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem se kamaráda ptal v jakých podmínkách ho choval. To co mi řekl, tady raději ani nebudu psát, prostě želvák neměl moc dobré podmínky a venku byl defakto poprvé až u mě. Vysvětluje to to pyramidování, nicméně chci se ještě zeptat, když teď bude mít dobré podmínky a stravu, zmizí časem piramidový efekt nebo to má už na stálo?
Jinak vím, že kvalita fotek není dobrá, ale přítelkyně mi dnes odjela s foťákem na otvírák, tak proto jsem musel fotit mobilem.