Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva chce utéct

Zdravím všechny a prosím o radu.Máme želvu testudo greace ibera nar.2006 byli dvě ale jedna bohužel již před 2 lety onemocněla a zemřela.Od roku 2009 je želva v podstatě od jara do zimi venku ve výběhu.Vždy si lebedila a byla tam spokojená...Zimovaná byla letos po 3.Bohužel letos se za každou cenu snaží z výběhu dostat a přeleze i nemožné...je to fuška jí uhlídat aby nezdrhla...Prosím o radu čím to může být...Napadá mě jen to že hledá samce na páření...Nejsem si tedy jista zda je to samice ale podle vzrůstu a tvaru štítků bych řekla že ano.Přikládám foto a prosím o radu co s ní aby se ji u nás zase líbilo :-( Díky všem

Ahoj, mám podobně velkou samici, mozná ještě větší také celý rok na zahradě, a toto chování je u ní zcela normální než vyklade vajíčka, lítá jak splašená, hrabe pod plotem, několikrat mi ji prinesl soused, procpala se tak malou skvírou pod plotem, že sme nechápali. Cím delší je zimování, tím vć je aktivnšjší.