Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tropičtí střevlíci

Dobrý den. Rád bych se zeptal, jestli máte někdo zkušenosti s chovem střevlíků. Rád bych je začal chovat a tak se chci informovat o chovu, v čem je chovat, jaký substrát, dobu vývoje, vlhkost, dékla života, krmení, jak se odchovávájí, jestli jsou v ČR k sehnání a za kolik a také nějaké vaše zkušenosti. Předem děkuji.

Rád bych se dozvěděl co nejvíce o chovu střevlíků a nezáleží, jestli jsou tropičtí, nebo z jiných oblastí. Prosím o doporučení nějakého snadno chovatelného druhu, který je k dostání

STAG BEETLE - rád se o tomto druhu něco dozvím. Na internetu totiž není skoro nic o chovu. Předem děkuji.

Pod pojmem tropický střevlík si představuji střevlíka žíjícího v tropických oblastech, možná jsem nadpis trochu popletl, spíše jsem měl napsat pouze střevlíci nebo draví brouci. Ve střevlících se moc nevyznám, zatím jsem měl zkušenosti se zlatohlávky a nosorožíky, sem tam i s jiným hmyzem. Příkladů moc neuvedu, myslel jsem, že by spíš někdo z lidí, kteří se tím zabývají pomohl.

Dobrý den, z výše uvedené stránky mám ty své chovance (to byla výjmečná situace). Jestli by jste mněl zájem o takovéto brouky, tak u nás v ČR nehledejte. Myslím že nejlíp pochodíte v německu. Sám jsem zde chovný materiál scháněl a měl bych pár dobrých typů. A co se informací týče pokud vám nedělají cizí jazyky problém mohl by jste si taky něco dobrého přečíst. Ovšem pozor v německu spíše seženete rody Anthia, Tefflus či Thermophyllum, které sice jsou jednoduché na chov, ale stejně jako v případě svižníků jsou jejich larvy potravní specialisté(živí se totiž pouze mravenci), ale abych se už víc nerozepisoval. Pokud by jste chtěl nějaké info o těch mých napište mi kdyžtak e-mail :-)
Richard.kostal@email.cz