Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tornierka a problémy s uráty ve střevě

Zdravím všechny chovatele želv... Pár let se věnuji tornierkám, mám dospělou samici a dvě mladé cca. roční kusy s neurčeným pohlavím zatím. Jedna z těch mladých, co vypadá na samici mě najednou začala asi před týdnem stagnovat, neustále se schovávala, ačkoliv mladé tohodle druhu jsou aktivní. Žrala normálně, ale pak jsem zjistil, že se nedokáže vyprázdnit. Nuže zajelo se ke zkušenému chovateli, sondou zjistil, že je ve střevě tvrdá překážka a poslal mě k veteináři.Druhý den veterinář diagnostikoval uráty, které by ale neměly mít nějaký extra vliv na vyprazdňování. Píchl projímadlo a zítra na kontrolu. Dále se udělal rentgen (nutno říct, že 750 za rentgen mě zaskočilo) nic extra se nenašlo- žádná velká překážka. Želva už není nafouklá, jak byla před kontrolou u veterináře, dále netlačí, žere normálně a dávám jí pampelišky hlavně na doporučení, že nic jinýho zatím ne (krom salátu).. Že je to nej. na zácpu. Zatím teda jen moč šla ven, na výkaly čekám. Chtěl jsem se zeptat, čím je nejlepší ty uráty rozpustit? existuje nějaký přípravek, nebo jen přírodí strava? Může se jednato o metabolickou vadu? Za odpovědi díky

loading...

Druhý den veterinář diagnostikoval uráty, které by ale neměly mít nějaký extra vliv na vyprazdňování

A to presne znamena co? Byl v mocaku nejaky drobny kamen? Nebo jak si to mame predstavit?

Chtěl jsem se zeptat, čím je nejlepší ty uráty rozpustit? existuje nějaký přípravek, nebo jen přírodí strava? Může se jednato o metabolickou vadu?

Tak presne tyhle otazky jste mel polozit veterinari, ktery Vam zvire prohlizel. Nektere metabolicke poruchy ledvin se daji diagnostikovat z krve, to ale pres poradnu urcite nepujde.

no, krome toho, co tu pisete o korenech pampelisky (slysim poprve), tak samozrejme existuji i sofistikovanejsi preparaty, ktere cilene blokuji tvorbu kyseliny mocove a pomahaji napr. i pri lecbe dny. Tyto leky jsou ovsem jednak na predpis, a druhak - jestli to spravne chapu, tak z provedenych vysetreni stale neni jasne, jestli zelva vubec ma primarne s vylucovaci soustavou problem a tedy jestli zrovna tohle potreba resit.