Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov myší a zápach

Dobrý den, ráda bych se zeptala těch, co chovají myši ve větším, jak velký zápach jde do okolí. Chystám se chovat myši v nepoužívaném menším objektu, ale je tam problém, že cca 10 metrů od něj stojí domek, kde bydlí lidi a také v okolí na zahradách by se jim smrad moc nelíbil. Bude uděláno odvětrání komínkem vzhůru, ale i tak nevím, zda se do toho pustit. Právě kvůli smradu a sousedským vztahům. Někde jsem četla, že když je myší více, tak nesmrdí tolik, jako když je jich málo. Také v terakroužku, kde se chovali mimo jiné myši bylo tam cítit, ale spíše příjemně. Jakmile jsme dvě myšky donesly domů, okamžitě začali nesnesitelně páchnout a musely z bytu.
Děkuji za odpovědi

Zdravím,
Přesně jak říkáte pokud je myší hodně tak nesmrdí, když je teda dobré větrání a mění se jim podestýlka. Já mám ve sklepě několik beden po cca 15-20ks myší, a i když je před vymeněním podestýlky tak není nic cítit. Sklepní větrací okno je u země a sousedi mají dům cca 5m vedle. Není cítit ani když člověk přičichne přímo do krabice natož 5-10 m daleko :)

Každopádně.. taky jsem dělal myši a bydlím na samotě v lese. Vadilo to tady všem, ikdyž tady nikdo nebydlí. Ono nejde ani tak o smrad ale o povahu českou. Co kdyby se někdo mohl mít líp než já? A jak všichni víme, úspěch, tak ten se přátelé v téhle republice neodpouští.
No a co se zadavatele / ky týče, dejte vědět za 3 měsíce, jak to vypadá.
Přeji hodně štěstí a úspěchů.
PB

Je to sice z jinyho pripadu, ale dobrou zkusenost mam s uhlikovym molitanem do digestori. V makru za cca 100Kc, drzi tak tri mesice. Filtr sem vyrobil tak, ze sem vzal flexibilni vetraci trubku(takova hadice jakoby z alobalu vyztuzena spiralkou z dratu), jeden konec jsem zaslepil(izolepou, resi vse) a v dylce toho molitanu nadelat neurekom direk vidlickou na porcovani masa. Pak jsem izolepou pridelal ten uhlikatej molitan. Vyrazna redukce smradu.

Zdravíčko, je to sice uplně mimo téma, ale i tak se zeptám, jelikož mi počet hadic doma závratně roste, tak bych si chtěl rozjet něco víc než jen 3x T3, ale něco ve stylu RACK systému, na dejme tomu 10-15 skupin prozatím. Jenže, bych chtěl udělat rack z lamina, kde by byli klasický dvířka, tudiž bych tam neměl boxy, je to možné, nebo to myši prokoušou a radši mám volit boxy, které můžu poté jednodušše vyměnit?

Vyvrtané dírky jsou naprd ty prokoušou, chce to vyříznout velkej otvor a přes to dát kovovou mřížku, bud to tam nějak vtavit nebo zalepit, nejlépe tu mřížku naleit z vnitřní strany. Ale pokud je povrh bedny hladký a je dost vysoká tak by to snad nemělo vadit oni se tam nedostanou