Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Určení housenky

Dobrý den, dnes jsem našla housenku. Lezla po kolejnici, tak ani nevím, čím se živí, ale trochu mi dloube do jabloně a švestky :). Prosím, mohl byste mi někdo pomoci s jejím určením? Je asi pět cm dlouhá, pokrytá řídkými bílými chlupy, má podélné bílé, některé až žluté pruhy a černé podélné pruhy a na každém článku příčný oranžový pruh, má veliké černé oči .Snažím se něco najít ale zatím dost neúspěšně...předem moc děkuji za odpovědi.

Je to vztyčnořitka lipová (Phalera bucephala), krásný zvíře co vypadá jako kus klacku. Housenky žerou různý listnatý stromy, hlavně topol, osiku, vrbu, dub nebo lípu. Asi bude už velká a bude se kuklit, dělá si zámotek. Motýla jde vychovat, možná se vylíhne ještě letos. A bacha na chloupky, jsou hodně alergenní.

Moc Vám děkuji, je to opravdu ona :) ale s těmi chloupky musím nesouhlasit. Zpočátku jsem se jich také obávala, ale později jsem se odvážila a zjistila, že je naopak velmi příjemná, heboučká :) naneštěstí jsem nešika a housenka mi trhlinou v pletivu prchla...byl to s ní ale boj..nakonec vyhrála. Nejvíc mě mrzelo,že se asi nedozvím, co byla zač..tak Vám znovu děkuji za klidné spaní :) .

Dobry den mám doma housenku. Nevím čím ji mám krmit. V poslední době je pořád na stejném místě, většinou se nehýbe. Mám o ni starosti a taky nevím o který druh housenky se jedná. Předem děkuji.