Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská

Dobrý den, do budoucna si plánuji pořídit hada jsem úplný začátečník takže pro mne buď užovka červená nebo krajta královská. Krajta se mi líbí víc ale rád bych se zeptal jestli pro ni postačí terárium exo terra 90 x 45 x 60? :)
Nechci hada nějak omezovat proto se ptám, jestli toto terárium nestačí tak si pořídím užovku.
Rád bych ještě věděl jaké substráty pro užovku/krajtu jsou nejlepší? :)
Předem děkuji za odpovědi. :)

Zdravím, využiji tohoto vlákna ať nezakládám nové:
Mám na vás co chováte hady jeden dotaz, používáte někdo pro vyhřívání terárek halogenovou bodovku s paticí GU10? Mám klasickou žárovku, takže bych koupil jen redukci z E27 na GU10 a dal tam bodovku.
Jen nevím jakou- 20W,25W,30W,35W? A jaká teplota bude asi tak 15-20cm pod bodovkou na podestýlce? Za další- je to bezpečné pro hada, jasně popálit se může i o tu obyčejnou žárovku, ale u té halogenky se to rozpálí už hodně, nad podestýlkou to zas nebude v takové výšce, i když nepředpokládám, že by si had vlezl přímo pod ní, on si své bezpečné místečko najde- květináče tam nemám.
A vytopí ta hal.bodovka dostatečně terárko d104xh63xv45, nyní 40W obyč. vytopí bez problémů.
V terárku uprostřed úsporka na svícení hadovi, na vyhřívání je ta napravo.
Díky za pomoc a prosím bez ironických a vtipných poznámek.
[http://tera.poradna.net/file/view/18522-img-201404 06-131923-jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/18523-led-adapte r-e27-gu10-jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/18524-bodovka-jp g]

já tyhle halogeny u zvířat používám celkem dost, ale jen u heliofilních ještěrů. Páč ony zas tolik nezvedaj teplotu v ubikaci, jako klasická bodová žárovka a naopak vytváří lokálně vyšší teplotu (klidně 45-50°C), což mi u většiny běžně chovaných hadů přijde spíš jako nevhodné. Navíc teda se k nim zvířata nesmí dostat, protože se o ně rychle popálí. Takže je mám vesměs nad ubikacema s pletivovými vršky, mimo ubikace.