Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bišonek strupy na kuži

Zdravím,

koupili jsme mamce k narozeninám štěně bišonka, ale jaksi nás nenapadlo ho prohlížet a koukat mu na kuži. Pán nám říkal, že ho dnes koupal a že je tudiž špinavý jelikož se hned někde vyválí když ho okoupe (z toho sem usoudil později, že ho koupal víckrát), vůbec mě v ten moment nanapadlo, že mi řekl strašnou kravinu, jelikož se štěnata koupat nesmí, tuším, že až od pul roka věku se může štěně koupat. Teď doma jsme se dívali jestli je všechno v pořádku, doma jsme narazili, že má po celé kuži takové stroupky. Nejvíc však na nohách a okolo zadku (z toho jsme usoudili, že mu vždy umýval nohy, a zadek pokaždé když vykonával potřebu), ale i na bříšku a všude má menší stroupky a jakoby exzem (snad to píšu dobře, ale nechce se mi googlovat jak se to píše, omlouvám se). Moje otázká zní, je nějaká babská rada, jak se toho zbavit? Jelikož mamka si na psa, i za tu krátkou chvíli, strašně navykla a když jsem řekl, že ho vrátíme, brečela mi tu a odmítla ho vrátit. K veterináři se dostaneme ale bohužel až v pátek, tak se chci zeptat, zdali to natřít nějakým olejíčkem, nebo popřípadě, jestli je to opravdu z toho koupání, že štěnata mají nějakou jemnou kůži, nebo to může být něco jiného. Omlouvám, se že to píšu takhle zmatečně, ale snad mě pochopíte.

Děkuji všem za odpovědi.

Nebyla to demodikóza? Štěněti se z koupání strupy obvykle neudělají. Většinou souvisí s nějakým kožním problémem a u štěněte nejčastěji demodikózou, která způsobuje holé fleky, pupínky, někdy i hnisavé a stroupky nebo zdánlivě suchou kůži. Řešit se to dá koupelemi v Peroxydermu apod. nebo lépe a příroděněji Advocatem (aplikace na kůži - je drahý a nutno jej aplikovat opakovaně avšak působí zároveň i proti blechám a ostatním kožním parazitům, stejně tak ale i jako odčervení proti vnitřním parazitům - ušetříte tedy za "protibleší" přípravky a odčervování).
Dále můžete zkusit Immunovet nebo jiné přípravky na imunitu, protože demodikóza, ale i jiné problémy s kůží, jsou často způsobeny sníženou imunitou. Osobní zkušenost mám s Immunovetem a je skvělý!