Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bišonek strupy na kuži

Zdravím,

koupili jsme mamce k narozeninám štěně bišonka, ale jaksi nás nenapadlo ho prohlížet a koukat mu na kuži. Pán nám říkal, že ho dnes koupal a že je tudiž špinavý jelikož se hned někde vyválí když ho okoupe (z toho sem usoudil později, že ho koupal víckrát), vůbec mě v ten moment nanapadlo, že mi řekl strašnou kravinu, jelikož se štěnata koupat nesmí, tuším, že až od pul roka věku se může štěně koupat. Teď doma jsme se dívali jestli je všechno v pořádku, doma jsme narazili, že má po celé kuži takové stroupky. Nejvíc však na nohách a okolo zadku (z toho jsme usoudili, že mu vždy umýval nohy, a zadek pokaždé když vykonával potřebu), ale i na bříšku a všude má menší stroupky a jakoby exzem (snad to píšu dobře, ale nechce se mi googlovat jak se to píše, omlouvám se). Moje otázká zní, je nějaká babská rada, jak se toho zbavit? Jelikož mamka si na psa, i za tu krátkou chvíli, strašně navykla a když jsem řekl, že ho vrátíme, brečela mi tu a odmítla ho vrátit. K veterináři se dostaneme ale bohužel až v pátek, tak se chci zeptat, zdali to natřít nějakým olejíčkem, nebo popřípadě, jestli je to opravdu z toho koupání, že štěnata mají nějakou jemnou kůži, nebo to může být něco jiného. Omlouvám, se že to píšu takhle zmatečně, ale snad mě pochopíte.

Děkuji všem za odpovědi.

Teď na ifauně jsem četl, že by to mohli být i jisté chodící lupy, nějaký parazit, že na to dobře zabírá frontline, ale nechci ho stříkat něčím co by mohlo být zbytečné.

Spíš bych byl rád kdyby mi někdo potvrdil mou teorii o koupání.

To že se štěňata nesmí koupat je blbost. Koupat se mohou, ale měl by být nějaký dobrý, citlivý šampon.
Pokud má vyrážku na nožičkách a na zadečku.. k tomu jde říct jen jedno. Koupili jste čistokrevného psa za nízkou cenu.. tzn. z množírny. Psy tam chovají v úděsných podmínkách a chodí ve vlastních výkalech. Pokud má vyrážku nejvíce na nohách, zadku, bříšku apod. tak to je ze zanedbané hygieny a může mít klidně i infekci. Nejlepší by bylo udělat si čas co nejdříve a jet na tu veterinu hned. Udělají nějaké stěry a možná i nasadí antibiotika. To co ušetříte na kupní ceně, teď dáte do veterináře. A dopředu vás můžu ujistit, že to nebude poslední problém, co s pejskem budete mít. Ať už zdravotní problémy, nebo problémy chování.
To je můj názor, ale chtělo by to nějakou fotku té vyrážky.. Takto je to jen odhad.
A otázka viděli jste fenku od štěněte? Jak a kde koupě proběhla atd. Podle toho se dá určit, jestli šlo o množitele psů, či ne.

souhlas, taky si myslim že to je prostě klasická vyrážka ze špinavýho kotce...prodejce štěně vykoupal akorát těsně před prodejem, aby ho nepředával špinavé, bohužel někteří množitelé jsou neskutečná hovada ]:(. Ono se to štěňátku v dobrých podmínkách a v čistotě možná rychle zhojí samo, to záleží na tom jak moc to má a jestli už tam nemá rozjetou nějakou infekci, ale spíš bych s ním hned jak to bude možné zašla k tomu veterináři...co se týče breber, tak ty taky možná nějaké bude mít, štěňátka z množíren mívají kde co. Ale postup bych pak už nechala na veterináři, k tomu je určitě dobré zajít ikdyž by se to třeba samovolně ztratilo, aby štěňátko prohlédl. Jak už bylo psáno nade mnou, kupovat štěňátka z množíren se nevyplácí :-(.

Jasný, to mě v tu chvíli nenapadlo, že to bude jenom zanedbaná hygiena. K veterináři utíkáme hned v pátek, bohužel teď má náš veterinář dovolenou, a nechceme jít k jinému (když to není v ohrození života) aby nám nenapráskal ceny atd..

Každopádně nemá to zas, tak hrozný no, nějak bych to vyfotil, ale nevím jak. Je to chlupáč a pořádně to ani nejde vidět okem, natož to fotit. Akorát je nejhorší, že si to furt snaží škrabat, tak teď nevím jestli ho nechat škrabat a nebo raději ho hlídat a nenechat ho škrábat aby si to neroškrabal. Na bříšku, nohách má pouze jakoby exzem a na zadku má už nějaký stroupky.

Breberky žádný nemá, kontrolovali jsme ho pořádně, a nikde sme nenašli nic, pokud se nejedná o nějakého parazita kterého není možno vidět okem.

K světu se má a vypadá, že je mu u nás dobře, ani nestesknil, ani nějak více neknučel (což mi je fakt sakra divný, ale na druhou stranu asi mu nemá co chybět).

Jinak jednu ránu na nožce si rozškrabal, tudiž jsme to vydesinfikovali (je to nějaká desinfekce na savce, přesnej název si nevzpomenu, ale udělal se z toho takovej stroupek, a prý to do týdne odpadne a bude to ok)

Ach jo, normálně je mi až do pláče jaký sou ty lidi (s prominutím) kurvy! Když už chce někdo vydělávat na pejsích tak snad v normálních podmínkách né? Takhle opravdu museli ležet v moči a výkalech. Jinak si nedovedu představit jak by se to mohlo stát.

Příště raději přitlačit pár tisícovek a vzít od seriozního chovatele, jelikož tohle už mi za to nestojí. Nejde mi o ty peníze, spíš mi jde o toho pejska. Je mi ho chudáka tak líto...

Samozřejmě, že teď čekáme na toho veterináře, pořádně odčervit, přeočkovat, atd.

O pruběhu Vám budu informovat, ale teď už mě fakt omluvte strašně sem se rozepsal a Charlie (tak sme toho zlobivce pojmenovali) mi furt kouše nohy takže se už ani nesoustředím na to co jsem napsal a co píšu.

Všem děkuji za rady, a za ochotu.

[http://tera.poradna.net/file/view/16358-img-9812-j pg]

hele, když ti nejde o peníze, tak proč nejdeš k veterináři jinému, než běžně chodíš? Se psem to není takový problém jako s plazem, psy umí většina veterinářů. Život ohrožující to asi neni, pokud se to nějak rapidně nezhorší, ale pro toho pejska to je rozhodně nepříjemné, když ho to svědí a drbe si to (čimž si to navíc zhoršuje). Když tam půjdeš dneska, tak v pátek to už pejsek může mít skoro dobré, takhle se to v pátek teprve začne léčit....Si představ že máš zapařenou svědící prdel a musíš s tim čekat 3 dny ;-)

Tááákže čím bych začal :

Na veterině se (naštestí) pes posral, tudiž paní zjisitla, že je plný parazitů, dostali jsme nějaký tabletky který musíme dávat 2x denně, nějakou pipetu kterou 1x denně, šampon s kterým máme koupat ty místa s exzemem 1x denně a jistou mastičku 5x denně, nechali jsme tam 1500kč, za měsíc se máme stavit kde se zjistí co dál. Dokonce měl ruzné blechy a další brebery kterých sem si opravdu nevšiml, tudiž sme s paní veterinářkou (jelikož ten náš byl stále na dovolené tak sme nechtěli čekat) sepsali jakýsi papír a posíláme na něj nějaký orgán na ochranu zvířat.

Snad se z toho dostane.

Jen žasnu, dnes snad i největší "laik" si při koupi vyžádá očkovák, kde by měli být i data o odčervení
atd...jinak tablety na zbavení vnitřních parazitů co se podávají 2 x denně neznám, tož o co go?
Prohlédnout si při koupi štěně, zda nemá kýlu a blechy, výtok z očí, uší, atd...prostě nechápu.
Kupovat štěně na ulici či někde na "trhu"... nemohl jste čekat JINÝ VÝSLEDEK.
"Ušetřené" prachy si nyní užije vet.

Byla to sice série chyb při koupi, ale stalo se no. Ke štěněti člověk přilne celkem rychle, takže se pak těžko vrací.
Ale psům veti většinou rozumí, takže hund se z toho nejspíš dostane, bude zdravej, majitel tím pádem spokojenej a veterinář taky. Jediný blbý na tom je to, že spokojenej bude i ten množitel a tím pádem to bude dělat dál...Nojo, ale svět holt není dokonalej :-)
Akorát je to poučení pro příště...

Nebyla to demodikóza? Štěněti se z koupání strupy obvykle neudělají. Většinou souvisí s nějakým kožním problémem a u štěněte nejčastěji demodikózou, která způsobuje holé fleky, pupínky, někdy i hnisavé a stroupky nebo zdánlivě suchou kůži. Řešit se to dá koupelemi v Peroxydermu apod. nebo lépe a příroděněji Advocatem (aplikace na kůži - je drahý a nutno jej aplikovat opakovaně avšak působí zároveň i proti blechám a ostatním kožním parazitům, stejně tak ale i jako odčervení proti vnitřním parazitům - ušetříte tedy za "protibleší" přípravky a odčervování).
Dále můžete zkusit Immunovet nebo jiné přípravky na imunitu, protože demodikóza, ale i jiné problémy s kůží, jsou často způsobeny sníženou imunitou. Osobní zkušenost mám s Immunovetem a je skvělý!