Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CITES II a původ U

Kamarád si loni zakoupil dospělou skupinu želvy uhlířské s doklady CITES II (neregistruje se)a jedna želva má napsán původ U. Zajímalo by nás: 1.Je možné tuto želvu prodat či jen darovat ?(ve smlouvě je cena za celou skupinu) 2.V případě jejího odchovu je možné tento dále prodávat?. U želv v CITES I to nejde,ale co v tomto případě.Zajímá nás zda má někdo s tímto případem nějaké zkušenosti a jak se k tomu staví kontrolní orgány? Díky

Řekl bych, že U u uhlířek, ouřadé neřeší. Vy musíte mít doklad o koupi (fakturu,kupní smlouvu) + vést Knihu záznamů o chovu a obchodu (§24 odst. 2, 7 a 9 zákona č. 100/2004 Sb.o obchodování s ohroženými druhy a § 15 vyhlášky č. 210/2010 Sb.).