Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem velikost cvrček chameleon

Ahoj mám takový dotaz můj chami má asi dva měsíce měří zhruba 8 cm bez ocasu. A sežere deně přes dvacet cvrčků co mají asi půl centimetru přesto je chami jako žížalka a vypadá že by si ještě dal. No jak jsem tak četla tak je to na denně krmeného chama docela dost. Myslíte že to bude tím že jsou cvrčci moc malí?

půlcentimetroví cvrčci jsou zbytečně malí, zkus tak 1 cm velké, to množství může být kolem 10-15 ks denně. Ideálně dvkrát denně těch 6-8 dost velkejch cvrků. Chamík zvládne bez problémů cvrčka zhruba tak velkého jako jsou 2/3 velikosti jeho hlavy. Teda zvládne i většího, ale proč riskovat. Ty počty ks jsou jen orientační, samozřejmě pokud je všechny sežere na posezení, můžete nějakého přihodit, naopak by neměli zbývat nesnězení cvrčci ve větším množství (nemyslím tím, když se schovají pod misku nebo někam v teráriu a chamík je nevidí, proto je třeba mít nádrž přehlednou a nebo ideálně krmit z nějaké nádoby nebo s pinzety).

Tak buď se dají vybrat mezi dospělými nějací střeďáci nebo nezbývá než dát víc těch malejch, teda je možné koupit malejch víc a nechat si je odrůst (viz příspěvky o chovu cvrčků). Pak je ještě jedna dobrá možnost, nachytat venku na louce saranče, teď na konci léta jich je dost a je to dobrá potrava pro chamíky.