Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov - japalura splendida

Dobrý den, ráda bych se dotázala na chov japalur- jak často a kolik krmit, jak často rosit a jakou vodou(převařenou nebo z vodovodu), do jak velkého terária je umístit a zda je potřeba používat žárovku s UVA a UVB zářením při používání vitamínů..
Předem moc děkuji za odpověď, s pozdravem Marcela:-)

Určitě bude potřebovat, jako většina ještěrů, větší podíl UV B záření, které zajistíš vhodným zdrojem osvětlení. Některé se speciálních zářivek či žárovek REPTI GLO nebo REPTI SUN. Dostatečný přísun vitamínů by mělo zajitit především podávání rozmanité potravy (červy, cvrčky, smýkaný hmyz atp.) Protože se jedná o stromové zvíře, terárium by mělo být prostorné, vybavené větvemi a úkryty. Tepelné spektrum od nějakých 24°C do lokálních 30°C. Libuje si ve velmi vlhkém prostředí, takže rosení několikrát týdně. :puff:

zrovna na poslednim tera setkani v muzeu byla hostem jakasi nemecky mluvici chovatelka, ktera mela chov a odchov japalur dost dobre vymakany. Urcite by stalo za ji kontaktovat (zkuste stranky teraristicke spolecnosti). Z dulezitych podminek chovu byla uvedena hlavne vlhkost,hodne zarostle a vyvetvene terarium a predevsim pak bazenek s vodopadem kde voda jen mirne steka. Presto byl vodopad uvaden jako jeden z limitnich faktoru uspesneho chovu a hlavne odchovu.