Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemDůležitéZamknuto Než vložíte dotaz - FAQ - První pomoc začínajícího chovatele

Dovolil jsem si sloučit 3 vlákna "FAQ" - "První pomoc" - "Než vložíte" do jednoho společného, tak jak to logicky patří. (lucifer) (MadMike) (Uroboros)

==================================================
Rozšířená PRAVIDLA (upraveno dle GG):
==================================================

původní vlákno od VH - 06.02.2010 19:00, případně prosím ostatní mody aby doplnili/upravili (lucifer) (MadMike) (Uroboros) (Uroboros)

Pište výstižně předmět. Napište přesně, čeho se dotaz týká. Předměty typu "Pomozte plz" nebo "Dotaz" nejsou příliš vhodné, protože nic neříkají o vašem problému a těžko pak můžete očekávat včasnou odpověď. Stejně tak - Elaphe guttata není zrovna vhodně položený dotaz. MODi sice takovéhle věcí opraví, ale ne zrovna s láskou...

Nezapomeňte, v případě, že se jedná o živočicha, uvést co nejpřesnější název, nejlépe vědecký. Pokud co nejpodrobněji popíšete chovné podmínky či události, které problému předcházely, ušetříte spoustu času a dočkáte se rychlejší odpovědi. Co se týče psaní jmen zvířat, tak v češtine je první písmeno vždy malé - například agama, ne Agama, v "latině" je velké jen první písmeno rodového (napriklad Agama agama, Elaphe schrencki a pod.).

Věnujte trochu pozornosti formátu textu. Nepište všechno velkými písmeny, nedělejte za každou větou tři vykřičníky či čtyři různé smajlíky. Než dotaz odešlete, přečtěte si ho po sobě ještě jednou a zkuste opravit případné gramatické chyby. Pokud je něco off topic, tedy mimo dotaz, tak se několikrát rozmyslete, než to do dotazu, odpovědi, napíšete!

Vkládání fotografií: neregistrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie přes libovolný image hosting (online alba typu rajče.net). Registrovaní uživatelé získávají velkou výhodu a sice mohou vkládat fotografie, ale i jiné formáty souborů přímo jako přílohu k příspěvku (vkládají se rovnou z harddisku počítače). Nevkládejte obrázky ve formátu *.bmp ani obrázky z DF v plném rozlišení. Volte kompresi JPG nebo PNG, rozměry fotek do 1000×666 (lucifer) (MadMike) (Uroboros) (Uroboros) pixelů.
Při vložení fotky se zamyslete, zda je Vaše fotka natolik zajímavá, aby ji všichni viděli. Dále, zda je fotografie kvalitní. Důležité je správné zařazení fotografie - v kategorii pochlubte již existují téměř všechna potřebná vlákna, není proto třeba zakládat nová....

==================================================
Toť k pravidlům vše, přejeme příjemné používání Teraporadny.
==================================================
Vaši MODi

Ondra Machač - 20.02.2010 12:09,

Ještě doplním, když vkládáte dotazy typu: "Larvám zlatohlávků hnědnou zadečky", "Sklípkan má na noze šedý flek" nebo "Had má nad okem červenou bouli" apod. Snažte se vždy přiložit fotku! Vždycky je lepší to vidět! V dnešní době má foťák skoro každý, tak by to neměl být problém (i obyčejným foťákem se dá udělat dobrá fotka). ;-)

Ondra

Změna předmětu, původně: Než vložíte dotaz - FAQ - První pomoc: číst jako první (Uroboros)

==================================================
FAQ - nejčastěji kladené chovatelské otázky
==================================================

původní vlákno od MadMike - 23.12.2012 07:59 (lucifer) (MadMike) (Uroboros)

FAQ - nejčastější dotazy a odpovědi na ně najdete zde.

Obecné pojmy:

Co je to FAQ?
Zkratky a značky
Jak co píšeme a co to znamená?
Herpetologický slovníček

Druhy / skupiny zvířat:

Agama kočinčinská
Agama vousatá
Chameleon jemenský
Leguán zelený
Gekoni rodu Phelsuma
Korálovky rodu Lampropeltis

Debatu o FAQ najdete tady.