Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pagekon řasnatý

Dobrý den, omlouvám se za možná pitomý dotaz. Z burzy jsem si přivezl mládě pagekona řasnatého, dal jsem ho do terária 60x45x45, nevím jestli to není, pro zatím malého gekona, příliš velké terárium a mám strach, aby si tam mládě dokázalo najít vypuštěné cvrčky nebo misku s vodou. Mám ho (než trochu povyroste) přemístit do menšího terária nebo ho tam můžu nechat?

Děkuji za jakékoli odpovědi.

Dle (nejen) mych zkusenosti je dobre prave kvuli krmeni pro mladata spis mensi terarko. Male ciliaty mam prvni 2 mesice v plastovych faunaboxech - uvnitr vetvicky aby meli po cem lozit. Pak az jsou vetsi je stehuju do 30x30x45 exoterry. Krmeni mladete pinzetou je dost nerealne - u subadultu/adultu by to slo, ale mali prcci jsou desne ztřeštiprdla.

Zdravím, můžete mi prosím poradit nějaké stránky kde bych se dozvěděla o chovu mláďat pagekonů? Trochu mě ti moji uličníci zaskočili, protože jsem dnes našla v teráriu mládě. Nevím moc čím příká krmit, zda chovat odděleně od rodičů a jestli mu mám přitápět.. Moc děkuji za rady.

Urcite oddelit, na prvni mesic-dva staci treba stredne velky faunabox s par vetvickami aby mel prcek po cem lezt. Krmeni - primerene velky (maly) hmyz (cvrcci velikost "mala", nejmensi nymfy svabu), ovocne kašičky, repashy. Vecer rosit, ja jim tam davam i malou mističku s vodou. Teplota stejna jako u dospelych, normalni pokojova.