Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kterou korálovku si mám pořídit?

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Chtěla bych si koupit hada. Moc se mi líbí korálovky. Terárium mám vybavené, připravené přesně pro ně. Ale nedávno jsem mluvila s jedním chovatelem a ten mi jako začátečníkovi doporučil spíš Užovku červenou. Jenomže můj vysněnej hadík byl buď Korálovka mexická (Lampropeltis mexicana) nebo jí podobná Lampropeltis Blairi. Prostě tito krásní barevní hadi. Ale byla jsem od nich odrazená se slovy, že: "Tyhle přešlechtěné varianty mívají problémy s krmením." Já rozhodně nejsem typ, co by hadovi rozřezával holátko na kusy nebo mu otevíral tlamu a cpal ho tam. Prostě bych chtěla hada, který by pokud možno papal od přírody. Užovku vážně nechci, hlavně kvůli délce, které dorůstají. Mohl by mi někdo prosím poradit, jaké druhy korálovek by mohli být vhodné pro mě a pokud možno stejně nenáročné jako užovka červená? Děkuji za odpovědi :)

Pořizovat si zvíře, ketrý se mi nelíbí, jen proto, že někdo tvrdí, že první had musí být guttata je hloupost. Líbí se ti korálovky, pořiď si korálovku.
Je pravda, že s rozkrmováním nežeroucích mláďat mohou být problémy. Není to tím, že jsou hadi přešlechtění, ale tím, že přirozená potrava pro mláďata korálovek v přírodě nejsou laboratorní myši. Předejít se tomu dá jednoduše tím, že pořídíš už odrostlejší, rozkrmený mládě od solidního chovatele,který ti poradí co a jak s chovem.

No dobře, ale jak poznám, že to mládě opravdu žere samo? Co když mi chovatel bude tvrdit, že je rozkrmené, ale přitom ho nakrmil ručně a mě tvrdí opak jen aby prodal? Jo ohledně toho, jak píšete, že první had musí být guttata, tak to uvedu na správnou míru. On mi užovku pouze doporučil jako začátečníkovi, že jsou to oproti korálovkám méně nároční hadi. Já jsem mu řekla, že kvůli rozměrům užovku nechci a on mi doporučoval nějaké typy korálovek, asi takové ty nejznámější, klasické. Jenže já si ty latinský názvy nezapamatovala a teď je nemůžu dohledat. Proto potřebuji radu.

Přesně, jak píše Cejna. Pokud se ti líbí korálovky, tak se nenech odradit. Mám několik poddruhů Lampropeltis triangulum a pak i zmíněné Lampropeltis alterna blairi a až na jednoho jedince jsem neměl problémy s krmením a jako přešlechtěné mi nepřijdou. Záleží, jak velké máš terárium a zda chceš chovat pár, nebo jen jednoho jedince, podle toho se dá pomoci s výběrem.

A ještě teda dotaz už ohledně koupeného zvířete. Když si tedy dovezu korálovku domů. Co mám udělat jako první? Nechat ji chvíli v klidu v té krabičce nebo ji dát rovnou do terárka? Vyhřát terárko předem nebo stačí až když tam dám hada? Nechat ji v klidu ať se vzpamatuje z cesty alespoň pár dní, nešahat na ní zezačátku? Nechci aby mi za pár dní umřela ze špatného zacházení :(

stěmito rozměry bych to vyděl spiš na provizorni terarium, a pokud tam doopravdy chceš mit haa i v dospělosti tak si poříd samce je o něco menší bude to lepe snašet a dal bych tam nějake police prvni polici bych udělal nizko abyzni měl domeček třeba do pulky hloubky terária tim pro hada bude vic mista na lezeni a ještě bych tam dal jednu polici nebo vic malinkych polic po kterych by had mohl lizt nahoru :) tak alespon by ten had již měl trochu víc místa ikdyž větší terárium by bylo lepší :)

alterny jsou krasavice ale tam jsou opravdu problémy s rozkrmováním-titěrnej had kterej se zarputile brání,mexikány se dají sehnat už rozkrmený ty se chytí rychlejimnohem lépe,mě thayerky žrali hned napoprvé 3 ze 4,ale alterny se bránily tři měsíce,a ještě ktěm přešlechtěnejm formám-zrovna alterny a mexikány moc barevnejch forem nemají

A zrovna něco takovýho jsem potřebovala slyšet. Od někoho kdo se už vyzná, má zkušenosti a sám ví, u kterýho hada je větší pravědopobnost že bude žrát sám a který spíš ne. A vzhledem k teráriu, který z druhů korálovek je tedy menšího vzrůstu? Terárium bych později dokoupila větší, ale dokud bude had malinkej tak mu to musí stačit.

jedny z největších jsou hondurensisky,adesiany,triangulum nominát,pokud se těmto druhům vyhnete,tak lze více méně považovat všechny druhy za použitelné,problematické elapsoides,alterna za mlada,getuly mají kanibalistické sklony,malé druhy-gentilis ,syspila,co víc jestli jste z brna či okolí dá se stavit

Děkuji, zítra si jedu konečně pro L. Mexicana :) můžete mi ještě pro jistotu poradit s teplotami v teráriu? Pod světlem mi to ukazuje 30 stupňů, na nejchladnějším místem kolem 23 - 25 stupňů, ale to by se dalo ještě srazit. Může to tak být?

Tak už se mi v teráriu plazí samička L. mexicana, je fakt nádherná. Nevím teda jak může být stará, ale už je větš, cca 30cm, těžko odhadnout. Už stihla prolést celé terárko od spodu až nahoru. Teďka je zas nahoře a já se jen modlím aby nesjela dolů s tím břečťanem, za který se drží. Pořád se snaží dostat na lampu, já jen doufám, že až ji budu svítit, tak do ní nepoleze, jinak to budu muset nějak zabezpečit. Teplota je cca 28 stupňů nahoře, ale má tam hodně chladnějších skrýší. Opravdu je tento druh pozemní had? Protože na naše zatím využívá hlavně vrch terária.