Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomozte leguánovi

Přátelé, obracím se n vás všechny s prosbou o pomoc leguánovi. Oslovila mě známá, že v jejich rodině je leguánek cca rok, který zřejmě nemá vše potřebné(je jejího syna), že nemá vše co má mít ví, protože vídá naše leguány. Bohužel mě třetí leguán neprošel, jinak bych se o něj postarala. Fotky mám jen na telefonu a nevím jak je sem dát. Samozřejmě terárko dostane s sebou. Máte-li někdo zájem, napište mi prosím SZ.

Změna předmětu, původně: Pomozte leguánkovi - může být zavádějící... (lucifer)

Jsem "ještěry nedotčený", ale podle toho co vidím, je dobře živený, tahá-li nohy za sebou, bude mít nejspíš poraněnou páteř (jen odhaduji) vlivem pádu (mechanického poškození), což je bohužel nezměnitelné...

Nicméně mě zaráží, že pokud ho někdo našel v paneláku (nepředpokládám že i s teráriem), tak že jej má vyfoceného v teráku, notabene, když nemá peníze na eventuelní "léčbu", která je imho nerálná, dle popisu jeho stavu. Ale třeba mě někdo opraví a pomůže dotyčnému leguánovi....

No mně to spíš příde jen jako "dočasná bedna" udělaná jen proto že si ho nálezce nenechá běhat po bytě.A že ty nohy má v prd.li to nemění nic natom že se ho někdo může ujmout a dát mu možnost pěkně dožít život.

Tak tyhle fotky mě fakt bavěj:-), super.Jen detail, ty drápy opravdu nemá, byly mu odstraněny? Nemyslím, že bys je nechal odstranit ty, ale předchozí majitel?
Je fakt, že když mě vzal minule můj legouš šavlí přes zápěstí, tak jsem mu je taky chtěla vytrhat :D ...vtip samozřejmě.

on ten legouš jak byl v nevhodných podmínkách a zdevastovaný, tak o ty drápy a obecně části prstů (soudě podle fotek ze začátku) asi přišel v důsledku prstů zaškrcených špatnými svleky, ono to je celkem časté. Nesvlečená kůže na prstech naschne a utvoří prstence, které ten prst zaškrtí. Takže odumře a odpadne. Nebo sice trochu dokrvovaný je a neupadne hned, ale stejně nefunguje jak má a pak se tam tvoří různé záněty atd, které mají časem stejný výsledek- prst nebo jen dráp stejně odumře a odpadne.

Jinak teda tenhle příběh je 1 z mála s happyendem, Johny je borec :-)

tak ono je celkem jedno, jestli jim ty prsty přeschnou už u prodejce, nebo až potom u někoho, kdo si je pořídí a skoro utrápí. Výsledek je stejný. Jinak teda je fakt, že ta importová zvířata mají někdy i ty drápy vytrhané z těch pytlů, v kterých přijdou. Ale co mám tak zkušenost, tak když jsou to jenom vytrhané drápy a ne odumřelé/urvané celé články prstů, tak ty vytrhané drápy jim většinou časem zase dorůstají.

Díky za odpověď. Ptám se, protože mám doma dva měsíce samce Physignathus cocincinus z dost hrozných podmínek a vím, jak je to náročné jak fyzicky (rozkrmování, léčba) tak ale i psychicky, alespoň pro mě, tak fandím všem, kteří na tom jsou podobně a holt si toho svého mazlíka musí nejprve pořádně dát do kupy a "odstresovat" :)))) hooodně štěstí ať se Legouškovi daří, teď už bude mít jen hezký život a časem to určitě ocení :)