Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doprava ČD Kurýrem

Dobrý den
chtěla jsem se zeptat domluvila jsem se s jedným chovatelem ,že mi pošle samičku gekončíka nočního přes ČD kurýra nemám s touhle dopravou zkušenost jak to funguje ? a má šanci tuto cestu starší samička přežít nebo tak ? nemám vůbe tucha jak to funguje dík za odpovědi :)

Jedna z mala moznosti jak zvire relativne bezpecne prepravit. Dotycny zabali zvire, donese na nadrazi, vyplni prepravni doklady. Balik se na lozi na vlak a jede k vam. Vy dorazite na nadrazi a balik si vyzvednete. Na strankach ceskych drah se daji vyhledavat spoje, takze presne vite kdy dorazi. Navic odesilatel muze do papiru zadat vase tel.cislo a nadrazi vam zatelefonuje, ze balij dorazil. Pokud je to na dobirku tak to na nadrazi rovnou zaplatite.
Pokud to nemate pres celou republiku, vrele doporucuji si pro zvire radeji dojet. Nikdy nevite co se kde stane a navic kupujete ''zajice v pytli''.

Výhodou je, že máte u sebe zvířátko již za pár hodin a nemusí nikde trčet přes noc. Zásilka se dá vyzvednout myslím již půl hodiny po příjezdu vlaku. Ani ČD kurýrem se již zvířata posilat nesmí, takže hlavně na nádraží nikomu neříkejte, že v něm zvířátko je. Snad prodejce zvíře dobře a bezpečně zabalí. Posílala jsem tak zvířata přes celou republiku a dorazili vpořádku.

České dráhy stejně jako Česká pošta jsou podniky, kterým bych opravdu nesvěřil ani krmný hmyz, natož jakéhokoli obratlovce, i když jsem o to občas žádán.
Tady se to řešilo již dříve, ne každý má tak jednoznačný názor jako já:
http://tera.poradna.net/q/view/185909-zasilani-zvi rat
Nicméně - nemilé překvapení vám může připravit nejen přepravce, ale i odesílatel, o jehož chovu či překupu jste doteď neměli ani tušení. Ani to nemusí být podvodník, stačí když vám s gekončíkem dráhou přijede i partička něčeho podivného - že by o tom něco věděl i sám p. Leamington?:
http://tera.poradna.net/q/view/110041-gekoncik-noc ni-odmita-potravu
Silně pochybuji o důsledné karanténě u většiny lidí, kteří si pro zvíře nezajedou ani v rámci ČR a vybírají si do chovu podle fotky - to nemyslím na p. Leamingtona, ten karanténu evidentně dodržuje, ale spíše obecně.
Zkrátka, kdo chce ušetřit a má rád riziko, pro toho je kurýr ČD přesně to pravé.