Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Určení druhu želvy+rada jak ji chovat

Dobrý den,
dostala se ke mě shodou náhod želvička chovaná dva roky v plastovém boxu z ikei. Jelikož sem se na to nemohl dívat želvičku jsem si vzal/dostal s tím že jí poskytnu lepší zázemí. Na internetu jsem našel že by to měla být želva vodní africká, ale pro jistotu se zeptám ještě tady. Prosím tedy a určení druhu želvy, a nějaké doporučení k chovu. Akvaterárium plánuju koupit nové rohové, a potřeboval bych poradit s rozměry. Ostrůvek předpokládám že si zvládnu dolepit sám, ale rád bych se zeptal na rozměry atd. Foto přikládám v příloze.
Děkuji za každou radu :-)

[IMG]ov7y.jpg[/IMG]
[IMG]7kdn.jpg[/IMG]
[IMG]68k7.jpg[/IMG]
[IMG]gw3j.jpg[/IMG]

Je to africká želva tereka, přesný druh vám nepovím, chová se jich tu více a přeci jen se necítím na určení z těch obrázků, nicméně chov je u všech podobný. Nejedná se o velké plavce, proto jim vyhovuje spíš mělčí bazének s pozvolným výlezem. Často se zahrabávají, v přírodě překonávají nepříznivé období sucha zahrabány pod zemí. Stačí menší lokální ohřev, např. obyčejná žárovka. Teplota pod žárovkou okolo 30-35°C, jinde v teráriu okolo 25 (24-27), voda taky tak 24-26, v noci pokles na pokojovou teplotu 20-22 st. Krmíme je vším masitým, co zvládnou, rybky, myšata, žížaly...
Rozměry stačí pro jeden kus tak 80 x 40 cm, polovina bazének o hloubce do 10 cm. Pokud uvažujete o chovu více kusů (časem třeba dopárujete), tak raději o trochu více.

díky za cenné rady moc si jich vážím :-)
zatím krmím nějakýma granulema pro želvu+ když du kolem zverimexu vemu jí pár neonek... vypadá že jí chutnají :-) k holátkům jsem se zatím nedostal, ale přemýšlím že špatní by nemuseli být mouční červi občas.