Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nalezený samec T. hermanni

Dobrý den,
měl bych prosím na Vás dotaz, našli jsme samce T hermanni. Dá se tento samec do budoucna použít na odchovy? Myslím tím jestli by mi na ta mláďata vystavili všechno potřebné - CITES a vyjímku ze zákazu obchodní činnosti.
Děkuji.

Děkuji,mohl bych se prosím ještě zeptat proč, když chcete zaregistrovat mláďata tak otec je stejně většinou neznámý a nikdy se to nedá určit na 100%, protože samice může naklást vejce i po 5 letech co se spářila se samcem.
Děkuji ještě jednou.

Můžu se zeptat já? Jak by se to tedy mělo "oficiálně" řešit s nalezeným CITESovým zvířetem? V podstatě bez CITES ho oficiálně chovat nelze, u nalezence ho logicky nemám, takže jestli to dobře chápu, nechat si ho nelze... Dobře, to bych chápal, takže půjde do chovné stanice a bude čekat zda se majitel přihlásí. Pokud ne, co pak s ním? Zoo? Nebo po určitých byrokratických peripetiích bude zájemcům z řad veřejnosti do chovu nabídnuto i s dodatečně vydaným CITES? Díky za objasnění, pokud tomu vůbec někdo hoví...

tahle zvířata se obvykle zabavují a jdou do záchranných stanic. Kde na ně nemají podmínky, takže tam časem chcípnou. A tím je jejich problém vyřešen. Zrovna u želv to tak obvykle funguje, u některých jiných zvířat je časem možná adopce dobrovolníkama, pokud se toho ta zvířata dožijí. Což je poněkud postavené na hlavu, jednomu zvíře bez legálních papírů seberou a dají ho jinému.