Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama bradata zimovanie

Zdravim,chcel by som sa spytat ci mi viete niekto prosim vas poradit ked mam zhruba 10 mesacnu agamu bradatu,ci je uz dost stara na zimovanie? Docital som sa ze zimovat sa mozu len dospele agamy ,ale neviem aky je zhruba vek dospelej agamy. Dalej som sa docital ze znizovat teplotu by som mal zacat tak v novembri a ze pocas zimovania by mala mat v terariu teplotu okolo 15-16 stupnov a chcem sa spytat ci izbova teplota asi 19-21 je prenu moc vysoka? Popripade ci mi viete dat dake ine rady ohladom zimovania ? vopred dakujem za odpoved.

Vetsina lidi zastava nazor,ze mladata nezimovat. Podle me,pokud je agama v dobre kondici tak to nevadi. Neni v tom zadna veda. Ja zacnu pomalu zkracovat svetelny rezim,vymenim zarovku za slabsi a prestanu krmit. Po dvou - trech tydnech zhasnu uplne.Terarko jeste prikreju dekou,protoze ho mam v obyvako-loznici. A teploty mam taky cca 20 - 23 °C,pres noc nejakych 16-17°C cca a v pohode. Jedine,jak se o agamy v zimovani staram,ze jim dam do terarka misku s cistou vodou a tu pravidelne vymenuji a pritom pohledem zkontroluju agamy.Vic nic.

neviete mi prosim niekto povedat,ci je mozne ze sa mi uz chce pogona zazimovat?Ma skoro dva roky a idem ju prvy krat zimovat..vacsinu casu prelezi dole v piesku kde ma ukryt a jest sa jej tiez moc nechce..nie je este skoro nato aby sa chcela zazimovat?

Tepla a svetla by mala mat myslim rovnako,akurat svetlo ,ktore prichadza z vonka uz nie je take intenzivne ako par tyzdnov dozadu ked svietilo cely den slnko...mna len pomylilo to ze som sa docital ze agamy sa zimuju zhruba od novembra a este neni ani oktober...mozem teda pomaly zacat znizovat teplotu v terariu a postupovat ako pri zimovani?nemam tym co pokazit?

Dobry den,moju agamu bradatu chcem zimovat v terariu s OSB dosiek,planujem ju zakryt dekou alebo plachtou ale tym padom jej zakryjem aj otvory na vetranie.Neviete ni prosim poradit ako s vetranim ?Bude mat dostatok kyslika ked cele terarium zakryjem ?

Zdravim moja agama za posledne asi tri tyzdne zjedla tak troch svabov a trochu jablka a nie a nie sa vyprazdnit...podla spravania mi pride ze sa chce uz urcite zazimovat ale bojim sa ju dat zimovat ked sa predtym nevyprazdnila..teplotu a cas svietenia som uz zacal znizovat..raz za tyzden ju skusam kupat aj jej trochu masirujem brucho ale nepomaha..je to v poriadku?viem ze moc toho nepojedla ale aj tak mozem ju dat zimovat aj ked sa nevyprazdnila predtym?vopred dik za kazdu radu.