Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chameleon nežere pomoc

Dobrý den mam 1 měsíc starého samce chameleona a nechce mi jíst cvrčky o velikosti 5mm. nevidim ani žádne bobky aby udělal byl bych klidnější proto sem píšu. cvrčci jsou obalený ve vápníku má je teměř pod nosem kouká na ně ale už si tam nezajde.rosim 2x dene rano a kvečeru než jde spát.
je chovan pod UV kompaktní zařivkou 5.0 na svícení 2 linearní zařivky sylvanie activa a výhřev 60W bodová žarovka v tera je cca 25°C pod výhřevem naprvní větvi 35°C tera ma na boku větraní jak dole tak i nahoře a pulka stropu je otevřena jen pod sítkou

1 měsíc? To znamená, že sis ho čerstvě dovezl domů?
Máš pro něj nějaké krmítko, nebo mu je pouštíš do terárka? Jenom pro info. Ty fotky by se hodily opravdu.

Nejdůležitější je dát mu maximální možný klid, vůbec ho nerušit, nelozit k němu, nechodit kolem, nevytahovat ho. Živé cvrčky mu dej do krmítka, případně jestli vymýšlí tak normálně vypustit do terárka (pro některé je atraktivnější chodící strava po terárku). Nechat ho klidně 3 dny vycukat, on se pak rozjí sám.

mam ho doma od neděle krmítko má a po tera lezou taky rosim 2x deně proto že mi to řek chovatel a teke jsem se dočetl na internetu že mladě chameleona rosit max 2x deně barvu ma normalní zelenou se žlutemi pruhy jak má mít jo ještě jsem si vzpoměl pro uživatele SoCo který ten web jak liknul asi pořadně nečetl píše se tam "mladě chameleona lehce rosit 2x deně" což dělam

A nestresujete ho zbytečně vyndaváním z terária nebo tak něčím? Zkusila bych menší cvrčky, zatím neobalovat ve vápníku a dát jich jen pár - třeba dva do terária a dva do krmítka. Může se stát, že se chameleon "bojí" hemžení. A nechat ho v klidu... Nepíšete jak je velký, ale obecně je lepší kupovat odrostlejší mláďata, každopádně to už nenapravíte.

Taky nepíšete, jak velké je terárium? A jak je vybavené? Vzhledem k osvětlení tipuju, že je možná terárium příliš velké - to taky není dobré.

Jestli ho máš teprv od neděle, tak může bejt prostě ještě vyjukanej. Takže zatim žádný plašení, nechat prcka rozkoukat, zkusit třeba jinou velikost cvrčků, kdyby náhodou (i když 5 mm mi na měsíčního prcka přijde akorát, ale tak proč to nezkusit) a vyčkávat:)
Podmínky se zdají podle popisu celkem ok, tak ještě dohoď ty fotky a třeba na něco přijdem, ale teď hlavě klid (pro tebe i cháma:))

fotky jsem sem zkoušel dostat ale nějak mi to nejde chameleon dnes je Hnědý je mu špatně vubec neleze jen se snaží spát vyděl jsem ho jak vyzvracel cvrčka koupil jsem mu menší cvčky i červi a zkusil jsem i zelí nic z toho nechce včera byl ještě pohyblivej zelená barva žluté fleky dnes je hnědý do černa a bíle fleky když mi pošlete email pošlu foto ale sem mi to nejde vložit

Tak jestli ti měsíční mládě blije, tak to nevypadá moc dobře, je pravděpodobný, že to nebyl uplně zdařilej nákup.
A toho cvrčka si teda sám vzal? Nebo jsi to do něj nacpal? Pokud jsi ho kril násilím (doufám, že ne), tak ho třeba jen vyplivl..?

Pokud by to s tímhle nevyšlo, tak pro příště doporučuju koupit trošku starší mládě než 1 měsíc..

Tohle nejspíš nevyřeší tvůj problém, ale přesto:
Terárium je moc velké na takového prcka.
Zaplň terárium větvemi. Mám skvělé zkušenosti s větvemi z ořešáku a vrby.

Chameleony jsem vždy po koupi dal do menší ubikace - 70x35x35, pardály jsem měl 50x30x30 nebo v samla krabici... Jakmile se rozežrali a povyrostli, dal jsem je do "dospělého" terária.

tera si udělal menší on leze jenom v horní časti a tam má i krmítko dolu neleze jak je malí tak se asi bojí jinak i sama potrava chodí nahoru cvrček vyleze postěne a leze si po stropu jednou ho i pronásledoval cvrčka a hravě ho snědl ale pak zničeho nic přestal jíst ještě včera lezl spokojeně po tera a dnes ráno jen seděl na větývce kde spal celou noc a odpoledne si přelezl

Hele jestli ti jde o to,ze moc neleze a jen cumi na vetvi,tak to je ale u chameleonu normalni chovani,oni toho moc nenasportujou. Ze je cernej,muze bejt proste stresem-mam jednoho hrozne bojacnyho samce a kdyz byl mapej,tal kdykoli v jsem ho sla krmit/rosit,tak celej uplne zcernal,zalezl na zem za kvetinac,a tam pak takhle kempoval jeste treba hodinu. Reseni je tomu co nejvic uzpusobit terarko, aby mel co nejvetsi pocit "soukromi" (ale porad by si to melo zachovat nejakou prehlednost).
Zes ho mel dat do mensiho terarka je fakt,ale to ten stres muze jeste umocnit,ale nemyslim si,ze by to zpusobilo bliti. To bych spis tipla na nejakej vnitrni problem.