Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vajíčka

Dobrý den,

mám 3 samičky a 1 samečka gekončíka nočního. Samečka jsem dostala na konci června a po měsíci jsem se dočkala snůšek od 2 samiček. Už je to 62 dní, co jsem je dala do inkubátoru (30°C), kromě jednoho, které se mírně zvětšilo jsou vajíčka stále stejná. Jak poznám, že už nemá cenu doufat?
Děkuji za radu!
Katka

Pokud je něco špatně, vajíčka se propadnou a zplesniví. Tahle podle mě vypadají dobře - je jisté, že máte teplotu 30°C? Neměříte to někde u stropu inkubátoru? Prostě počkejte ;-) Věřím, že gekončata budou.

Tak jediný, co mi přijde divný, že by na 30°C byla inkubace tak dlouhá - ale jinak se to může protáhnout i přes 70 dní. Takže klid. U gekončíků se mi nestalo, že by vajíčko vypadalo dobře a nakonec z něj nic nebylo - i když mládě uhyne při líhnutí, tak se vajíčko propadne. Takže pokud jsou vajíčka napnutá a neplesniví, tak to snad dobře dopadne ;-) To zvětšení je taky individuální - navíc jak máte ta vajíčka zahrnutá vermikulitem, tak se možná zvětšují víc, než vidíte.

dobrý den,

mám chovnou skupinu gekončíka afrického, 2 samice a 1 samce. Měla jsem 4 snůšky po dvou vajíčkách. Teplota v líhni 28-30°C, vlhký vermkulit. Všechna vejce byla oplodněná, ale ani jedno mládě se nedokázalo dostat ven. Některá byla plně vyvinutá a stejně se z vajíčka nedostala. Když se dávno po uplynutí doby líhnutí začala vajíčka propadat, tak jsem je otevřela a mláďata byla mrtvá. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Díky

Dělala jsem to podle návodu - 100ml vody na 100g vermikulitu a pak když už byl na povrchu suchý, tak jsem tam přilévala trochu vody, ne na vajíčka jen kolem ( byla do poloviny přihrnutá ). Fotku vajíček nemám, všechny jsou již v ...., mám jen fotku toho jednoho mrtvého mláděte, na vajíčku se udělala cca 0,5cm prasklina, ale nic a když po čtyřech dnech stále nevylezlo (píše se, že to může trvat i pár hodin, ale 4dny to už je moc), tak jsem vejce rozstřihla víc a bylo mrtvé.