Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sameček nebo samička

Zdravim. Dá se poznat ve třech měsících zda je to sameček nebo samička? Četl jsem že prý se to pozná až po třech letech. Mám doma dvě želvičky žlutolícé. Jedna má krunýř vyšší a druhá nižší. Kamarád říkal že by to mohl být pár, ale jisté to prý není. Děkuji za radu.

loading...

máš opravdu přiléhavý nick, ty prdlajsi. Jestliže má někdo 2 malé scripty a na něco se tu ptá, tak se dá na 99,9% procenta předpokládat, že je on sám fakt neodinkuboval. Ale pravděpodobně koupil někde ve zverexu nebo na burze dovezené z faremního chovu.

Co se týče toho věku, tak 3 letá zvířata jsou prakticky dospělá za předpokladu, že byla normálně krmená a chovaná v odpovídajících podmínkách. Tzn. jako mláďata normálně rychle rostla a vyvíjela se. Ono samože pokud máš doma "bonsai" podtrženou blbýma podmínkama a nevhodným krmením, tak se ty pohlavní znaky mohou vyvinout podstatně později nebo taky vůbec. Ale to je věc trochu jiná.

To co jsem uvedl byl odchyt K.cruentatum, dovezený jako samička v dospělé váze i velikosti. Většinou to je tak jak píšeš. Dávám, že na 99,9% to nejsou 2 samci a s 95% jistotou tipuji 2 samice. Tak jak jsi napsala, faremní odchov. Tam líhnou zvířata na vysoké teploty at jsou co nejrychleji venku a jsou z toho většinou pouze samice. (chovné samce neběžných druhů želv je taktéž problém sehnat i z odchovů, většina chovatelů má 1 inkubátor a samce téměř nedělají).

Souhlas?:-)

to jo, no. tak ale oni veterináři jsou zvyklí od majitelů pacošů taky na ledascos. Kupříkladu ke kamarádce přišla ženská, že jí želva krvácí z kloaky...majitelka nejdřív myslela, že želva má měsíčky (:!:), tak to neřešila...ale když už želva ty měsíčky měla několik měsíců a dávno nežrala, neaktivovala atd tak to majitelce přišlo divné a šla s ní teda na tu veterinu. Jenže to už chudák želva s těžkou enteritidou byla v takovém stavu, že to samože nedala...

sorry za OT, pak to tu promažu :-)

Vypadá dobře, asi bych do ní šel. Ale používám Reptiglo 10.0 a jsem s tím spokojen, želvy snad taky. Většina lidí doporučí spíše výbojku, ta je lepší, ale ne do malýho akva což ted máš. Bud to co jsi napsal do odkazu esi to tu někdo neshodí v rámci kvality nebo reptiglo 10.0