Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakého „roztomilého“ hlodavce (?). Pořídit přítelkyni?

Ahoj všem,
Omlouvám se za poněkud stupidní dotaz, ale věřím, že mi poradíte. V tomhle oboru moc nedělám.
Má přítule je blázen do „roztomilých“ zvířatek asi jako většina ženských. Blíží se její narozeniny poté Vánoce a já přemýšlím co jí pořídit. Říkal jsem si, že bych ji mohl pořídit nějaké to „roztomilé“ zvířatko/a, ale nemůžu přijít na to jaké.
Máme doma hromadu potkanů, ale ty se jí tolik nelíbí, hlavně jsou „moje“ a chovají se na zkrm. Takže jim zrovna moc neholduje.
Požadavky jsou takové: hodně chlupaté, roztomilé a mělo by se to dát částečně ochočit.
Mám tady volnou novou klec o rozměrech 100x50x40cm délka x šířka x výška a rád bych ji využil.
A můj požadavek je takový. Mělo by se jednat o něco zajímavého – cenově dostupného. Rád bych se vešel do 500 Kč/ks. Nerad bych něco „obyčejného“ co se dá sehnat v každém petshopu… Napadá vás něco?

Děkuji všem za užitečnou odpověď. Vítek.

Prostorový nároky jsou horší no...
Lehký to určitě nebude, nakonec stejně budu muset jít do něčeho „obyčejného“. V podobě chlupatého morčete či nějakého syrského křečka, ale to bude už bude úplná nouzovka. Budu hledat a snad něco najdu. Třeba tady ještě něco někoho napadne… Uvidíme.

Jak jsem už psal výše, králíků máme habaděj a spousta dalšího zvířectva, ať už hospodářského nebo zájmového. Takže se nebojím, že by se ta moje neuměla postavit k hospodářství a o plotně ani nemluvě. Tak dobrou svíčkovou neumí nikdo!
Každopádně nejspíš stejnak pořídím nějakou tu chlupatou kouli :-).

Co takhle Fretku? Mohu jen doporučit, klec by měla snad stačit, ale bude třeba ji pouštět. Při dostatečné péči je to mazel, který ale zůstává svůj a zůstává zdravě "zmrdovský" :-D (Kdo měl, ví o čem mluvím...). Samička, pokud se nelekne, tak není problém s pachem ani bez kastrace. Králík je prostě v baráku cítit daleko víc...

No z né úplně běžnejch "petů" mě nenapadá nic, co by bylo roztomiloučký a zároveň mazlivý. Všelijaký veverkoidní zvířátka jsou strašně akční a nejsou k člověku tak kontaktní, navíc to chce prostor. Zmiňovaný krysy všeho druhu to samý...gambie, nebo emina se asi taky nenechá tahat, jak kotě, zbytek moc neznám. Z hlodavců mi úplně nejlepší přijde morče. To je prostě mazlík, dá se ochočit, když máš aspoň dva, nic moc to nevyžaduje... Dle mého názoru je nejlepší pet-hlodavec potkan. Když si je člověk vymazlí, tak až na docela častý zdravotní problémy je to dokonalý, mazlivý a přátelský zvíře...ale ty prej nechce, takže si stojim za morčetem:-) To už sice inteligencí nedosáhne na potkana, ale je to nenáročnej mazel. No a z nehlodavců mě nenapadá nic, co by se dalo sehnat za pár stovek :-/

Děkuju za obsáhlou odpověď. Potkany mám rád chovám jich několik desítek a odchovávám jich několik set. Chovám je především ke krmným účelům, ale mohu potvrdit a pořád to tvrdím, že na tom inteligenčně nejsou vůbec zle. Chovné potkany mám vymazlené, zejména pak samce. Jdu krmit vylezou si na rameno, někteří na hlavu. Ale vzhledem k tomu, že jich mám tolik a chovám je na zkrm, ztrácí to tu požadovanou roztomilost. Ač má přítelkyně má dva velice oblíbené samce a jednu samičku, se kterými chodí na rameni po bytě, pořád to jsou moji chovní hlodavci. Takže bych jí chtěl pořídit něco jejího, s čím se může mazlit jak chce.
Již jsem tady zmiňoval křečka syrského, nevím jak je to u syřanů, ale odchovával jsem roboráky a to je prostě zvíře, který je na tom inteligenčně né úplně dobře. Stejně tak králík.
Nevím jak je to s morčaty. Když jsem byl malej choval jsem je v králíkárně u babičky a pak prodával do zverimexu a měl radost z peněz, ale to už jsem stejnak zapomněl :-D. Zdají se mi až moc přešlechtění, ale právě to vy ženský většinou vyžadujete. Takže asi správná volba :-).

Tak peníze se seženou. Jde spíš o to, že na ně mám přímo vyčleněný místo a tam se vejde max. tak něco metr na padesát. Víc tam nevmáčknu. Všude mám terárka, pak by mohli akorát tak k potkanům, nebo do místnosti k hadům a to už se zase nebude líbit přítuli. Je to složitý...

U nás byl taky trošku problém, kam s ubikací. Nakonec jsme na police s myšma vymysleli takovou "skříňoklec", něco ve stylu podomácku vyráběnejch klecí pro potkany, freky apod. Má to rozměry zhruba standardní šatní skříně a prostor je dost rozčleněnej policema. Kdyby jsi je často pouštěl, myslim si, že by problém nebyl, i kdybys měl páreček v něčem o něco menším, hlavní je, aby tam měli dost hraček a blbin, aby se nenudily, pak totiž vymejšlej kraviny, co rozebrat, zlikvidovat atd. :-D Což o to peníze...ale spíš je prostě sehnat. My teď sháníme k těm našim dvěma ještě samici a nikde nejsou :-| ...a ty dva jsme sehnali snad až po roce usilovnýho šmejdění po netu a známejch...

Plšíci se trochu ochočit dají, není to potkan, ale do ruky se chytit dají. Já mám skupinku 1,2, jsou to hodně čiperná zvířátka, společenská a komunikativní mezi sebou. Každý večer mě pravidelně čekají na větvi vepředu u dvířek terárka a berou si potravu z ruky. Cenově jsou dostupní a navíc docela dlouho žijí, můj původní pár je 4letý a zatím u nich nezaznamenávám žádné náznaky stárnutí. Takže za sebe vřele doporučuji.

Můj sen je skunk! Jsou úžasní, mazliví, cenově sice kolem dvou tisíc, ale rozhodně to stojí za to a neobvyklé zvíře to rozhodně je. Dále se nemůžu nabažit vačice opossum. Škoda jen, že se relativně špatně shánějí, ty jsou taky naprosto dokonalé. Každopádně, obojí potřebuje pouštět a často si pohrát.

Skunkové jsou fakt super, doporučuji všem, máme mladý pár, a chováme je volně po bytě a v naprostém pořádku, jinak bych si dovolil nesouhlasit s cenou, dají se momentálně sehnat mláďata i za 1500kč, zdá se mi, že se to začíná totiž stávat zase nějakým boomem, a rozmnožit je není nic složitého, tak jich je v poslední době víc.

Mohl bych se zeptat, jestli se stává, že by se někdy bránili svým "fouknutím"? Případně, jak to řešíte? Ještě když jsem byl na škole, učitel angličtiny vyprávěl o příhodě, kdy mu skunk "vylepšil" prádlo, které sušil. Prý ten zápach nešel vyprat a musel vše vyhodit :)

Já přemýšlím, že bychom někdy v budoucnu pořídili něco dalšího chlupatého. Zatím padlo oko na mangusty a skunk mě také oslovil. Potřeboval bych ale nějakého salámistu, aby ustál naši fenečku SBT, která je hrozný rapl. Zatím jediné zvíře, co by se mi líbilo a byl bych si jistý, že by ji zpacifikoval by byl medojed :-D

Když už jste tu zabrousili až ke skunkům:-D Jak je to s odstraněním pachových žláz? Dělá se to? Respektive smí se to? Skunk mě taky celkem zaujal...a pak ještě Vormela peregusna]:), ikdyž si na obojí musím nechat zajít chuť:))
bulvic: Nenech se mýlit, mangusty vůbec nejsou žádný kytičky:-D Ale bála bych se spíš, že z nich rupne v bedně psovi...kolikrát totiž uměj bejt i docela otravný, až dotěrný. Nejspíš by mu nedaly chvíli pokoj :-D

myslim že se to v dnešní době už ani nesmí, odstraňovat jim ty pachové žlázy. Ale oni skunci jsou dost salámisti, nám ani nikomu z našich známých je nikdy nepoužili...ona krotká fretka nebo tchoř je taky nepoužije. Na rozdíl od lišky, která si ustřelí při každým větším úleku.

Máme cca 3 týdny půlroční samičku a je to peklo... 3-[ Kouše jako blázen a pohladit se nechá jen, když je utahaná.

Manželka má doma fretky tři.Jí nekousne ani jedna,za to ja když se ukážu v pokoji,když jsou volně puštěné hned je mám zakouslé v noze :-) Co tak pozoruju,tak je to přejde,ale chce to se jim věnovat a přežít jejich pubertu,kdy koušou opravdu dost a skoro každého. A další věc,když je fretka sama je klidnější než když jsou dvě pohromadě.

Máme jí samotnou a vyběhá se dosyta. Denně (mimo víkendů - nemám jí doma) je puštěná klidně i 8 hodin v kuse. Vím, že fretky co jsou jen zavřené jsou agresivní. Akorát se nám v místnosti kde běhá denně protočí spousta lidí, ale evidentně jí to nevadí, je oprská a kouše všechny :-) Doufám, že tu její pubertu přežijeme všichni jen s pár kousanci .-). Dík za odpověď :-)

je oprská a kouše všechny :-)

Náš sameček taky absolutně postrádal pud sebezáchovy. Kousal naprosto do všeho,třeba do mého irského setra a nebo i do selete divočáka co jsme měli doma. Absolutně mu nevadilo,že on má přes kilo a divočák asi 30 :-) Ale přešlo ho to,jen ja se jim nevěnuju a tak si hryznou velice rádi :-) Na manželku si nedovolí,s ní se mazlí a jsou k nepoznání. Možná to bude i tím,že když už náhodou si do ní lehce kousnou ona je okamžitě kousne taky :-)

Réza: Je mi to jasné, co jsem s nimi viděl videa a dokumenty, tak mangusty žádný vořezávátka nejsou :-) Jenže u nás doma to vypadá tak, že všechno chlupatý, co se hýbe, se loví :-D Ten V.p. je naprostá pecka :-)

Auri: Známý chodil venčit fretku společně se psama, ta si foukla vždycky, když byl cizí pes moc blízko a že na to pesani přišli sakra rychle, že se mají držet dál :-D Ta fretka se dala vydržet, se skunkem bych ale nerad vybydlil celý barák :-)

Jinač super zvíře je třeba nosál, ale to už jsme cenově jinde.

tak nosál, skunk a třema mangusty už jsou holt trochu jiná cenová kategorie (ale víceméně podobná). jenže na nosála je potřeba buď mít venkovní voliéru se zateplenou vnitřní ubikací, nebo mu aspoň doma vyčlenit 1 pokoj, kde nebude mít co zdemolovat. A podobné je to s liškou. Třeba takoví skunkové jsou pro chov v bytě daleko vhodnější, protože nic nezničí...

Osmáci jsou tak akorád do ruky,jsou to velmi socialní tvorové. Dají se hodně ochočit a nezapáchají. Chovám už 3tího, a všechny jsem byl schopen ochočit a i trošku rozmazlit natolik, že se dožadují pomazlení.