Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetové stránky o vodních želvách

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda znáte nějakou aktuální dobrou webovou stránku o vodních želvách. "Aktuální" myslím to, pokud se tam stále přidávají příspěvky atd. A nebo si myslíte, že je lepší hledat informace v knihách, které jsou přímo určené pro chov vodních želv?
Předem děkuji za všechny odpovědi. :)
Přeji pěkný den

Záleží na konkrétním druhu. Pokud jde jen o TSE (Trachemys scripta elegans) nebo nominátní scripta, vystačí se s údaji z nějakých přiměřených stránek na síti (ideálně přímo tady), totéž platí nejspíš i pro většinu klapavek Kinosternidae, nějaké údaje pro "lepší" (ve smyslu méně obvyklé) druhy bude potřeba shánět na zahraničních webech nebo (pokud budou dostupné, tak lépe) v článcích v nějakém renomovaném časopise (Radiata, Emys, Sacalia, Marginata, povětšinou je to v němčině, Radiata i v angličtině, Tortuga Gazete, italsky Testudo Magazine). Pro africké tereky (rod Pelusios a Pelomedusa subrufa) má vynikájící stránky Hynek Prokop (vstup.htm), pro některé druhy pak lze doporučit spíše knižní údaje, zatím asi nic nepřekonalo Highfielda (http://www.amazon.com/Practical-Encyclopedia-Breed ing-Tortoises-Freshwater/dp/1873943067), pro vodní je dobrý specializovaný zdroj Gurley (ale je to spíš pro Američany s jejich možnostmi - http://www.amazon.com/Keeping-Breeding-Freshwater- Turtles-Gurley/dp/096381303X/ref=pd_sim_b_3), objednat je to možné u repnatu (zelvy.htm).
V knihách uvedené údaje nezastarávají až zas natolik rychle, že by to byla omluva knihy nečíst.:-p

Promiňte, neuvědomil jsem si, že vlastně moje odpověď bude směřovat jen k jedné předcházejí odpovědi, moje chyba. Děkuji taky, porovnám vámi nabídnuté knihy. Zaujala mne kniha (Turtles and Tortoises. A complete Pet Owner's Manual) a myslíte, že i když je kniha z r. 1996, tak informace stále nebudou zastaralé?

nějakou aktuální dobrou webovou stránku o vodních želvách. "Aktuální" myslím to, pokud se tam stále přidávají příspěvky atd.

Nemyslím si, že se dobrá webová stránka pozná podle toho, jestli je tam "aktuálně" přidáváno... pokud je webová stránka komplexní, podá stručně a věcně ucelené informace, pak je podle mě dobrá... tím nemyslím pubertální stránky - blogy; uhrákovytých výrostků, kteří drze kopírují text od jinách chovatelů, kradou fotky a prohlašují tyto text za své. Když někdo dokáže uceleně sepsat informace o zvířatech a vytvořit něco nového, pak klobouk dolů. O něco podobného se snažím u Clemmysek a není to zas taková legrace. Navíc nekteré publikované zdoje informací bývají zavádějící (subjektivní), je pořeba toho hodně načíst, a tyto infomace pak konfrontovat s osobní zkušeností ev. výměnou informací s kolegy chovateli.

Abych to tak nějak uzavřel - žádný učený z nebe nespadl a žádný zdroj infromací nelze brát jako absolutní. Vždy je potřeba používat takovýto šišatý udělátko, na který si v zimě dáváme kulicha ;-)

PS : Největší váhu pro mě mají informace od chovatelů, kteří úspěšně roky odchovávají a potom zápisy z observací zvířat ve volné přírody. Pokud chcete aby se zvíře mělo u Vás doma dobře, je potřeba nasimulovat jeho přirozené podmínky. Výborné jsou také teplotní diagramy. Sice se to netýká želv, ale při studiu jednoho rodu hadů jsem si psal i s fotografem z Haiti, který zvířata fotil ve volné přírodě - naprosto věrně mi popsal prostředí kde zvířata nacházel. O rodu hadů, na který se specializuj vyšla jedna bratelná kniha,... dohledal jsem si kontakt na autora z USA a vyměnil jsem si s ním několik emailů o nalezištích hadů, o jejich krmení, o "skladování" náhradní potravy v období, kdy se nesežene, také jsem získal pár tipů na množení... získal jsem tak cenné informace, které v žádné knize, ani na internetu nenajdete.

Ano, v Highfieldově knize sice stihnuly zastarat podkapitoly o Manouria impressa nebo o příslušnících rodu Heosemys, ale to jsou natolik speciální chovanci, že stejně bude potřeba zapátrat po článcích věnovaných jejich chovu a rozmnožení (nevím, jestli třeba v Evropě impressu množí někdo jiný, než Viktor Myslin).
Na běžnější chovance a pro menší cenu není špatná (byť z důvodu omezeného rozsahu ne dost podrobná) také kniha od Andrea Luisona a Stefano Redaelliho: Freshwater Turtles and Terrapins: the complete guide
ourbook.html