Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius - genetika

Zdravím,

momentálně začínám i s chovem P. regius, a genetika pro mě zatím bohužel vzdálená, proto se chci zeptat a objasnit pár informací.

Dostal jsem hodně zajímavou nabídku na adultní pár P. regius het. Piebald, jenže cena je poněkud malá. Jedná se opravdu o 100% het. Piebald, mám i fotodokumentaci rodičů, páření, odchovu, a chovatel je natolik seriozní a uznávaný, že nevěřím, že by lhal.

Tudiž se chci zeptat, proč je cena tak malá (nechci prozrazovat, ale oproti klasickému Piebaldu je to cena desetinová), když ze spojení 100% het. Piebald x 100% het. Piebald bude ve snušce 50% Wildtype/Wiltype het. Piebald a 50% Piebald, tudiž cena jednoho Piebald mláďete překročí mnohonásobně cenu chovného páru a cenu celé snušky?

Děkuji za osvětu.

Nevím kolik je cena, ale že je výrazně nižší je úplně normální. V prvé řadě je to tak, že z páření het pied x het pied bude jen 25% snůšky pied a zbylých 75% budou normal 66% het pied. Takže to klidně může být jen jedno pied mládě ve snůšce, nebo to vyjde špatně a nebude tam žádné. To vše za předpokladu, že snůšky (která bude za pár let) vůbec dočkáte. Proto je ta cena výrazně nižší.

Ano, cena celkem normální, jdou najít okolo těch 250€ celkem běžně..to že je adultní pár, neznamená že se budou pářit ;-) Ještě dotaz: Už se pár úspěšně pářil, nebo ještě ne? Jde o to, že někteří chovatelé po páření a odchovu nechají jen novou krev, ve Vašem případě piebaldy a hetera dál nepotřebují..
Jinak podle: Calculator.aspx to bude nějak takto:
1/4 Wildtyp -- I(+)I(+)
2/4 Wildtyp het. Piebald -- I(+)I(i)
1/4 Piebald -- I(i)I(i)

ale mezi hetero a normal stejně rozdíl nepoznáte ;-)