Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva - loupající se krunýř

Zdravím, sestra přítele má malou želvičku, zřejmě želvu nádhernou, se žlutými skvrnami za očima. Dnes jsem želvu čistila, želva nemá ani svícení, tím pádem ani vyhřívání, v nádržce má jen dva větší a dva malé kameny. Na želvě byl hnědý slizký povlak, který jsem odstranila, a zelený tvrdý povlak, který šel dolů tak z poloviny. Co mě však překvapilo nejvíce - během čistění (měkkou houbičkou) se jí loupal krunýř, foto bohužel nemám, vypadalo to jako rybí šupiny. Podle vyjádření majitelky jde o normální věc, prý to řekli ve Zwerimexu, že stejně jako had svléká kůži, takž želvě se odlupují šupiny. Opravdu je tomu tak? Jak zlepšit podmínky pro želvičku? Měla u akva lampičku a prý se jí bála, vyhýbala se jí.
Díky za připomínky.

Děkuji za tipy a odkazy, sestra je teď na vysoké, domů jezdí tak jednou za 14 dní, takže péče o želvičku zřejmě přejde na mě. Bohužel si moc nemůžu otvírat "hubu", pořád jsem u přítele host.
Co jsem ale celkem podrobně dívala, ta oči, tlama i kůže v pořádku, krunýř je trvdý (i když mi přijde zploštělý), drápky v pořádku, žádné poranění, plíseň apod. V želvárku není žádný podklad, želva je na holém skle,nemá možnost vylézt na souš, jen na kámen způlky ve vodě.
Mám ovšem obavy, že majitelku ke koupi stěrku, osvětlení nebo filtru rozhodně nedokopu... takže ještě bude veselo.

já si od začátku myslel že to je nějaká mladá sestřička(1 stupen ZŠ). Jak se říká, "vysoké školy produkují hodně vysokoškoláků, ale né vysokoškolsky vzdělaných lidí". Přece když vidím že zvíře strádá tak bud podmínky zlepším, nebo pokud na zlepšení podmínek nemám tak zvíře daruji někomu kdo se o něj dobře postará.