Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chrysopelea

Zdravím.Chováte niekto Ch.ornata,prípadne Ch.paradisi?
Možete napísať niečo bližšie o chove,ich dostupnosť,náročnosť na chov a pod.
Diky.

Dovoluji si oprášit starší vlákno. Poté co jsem dostal chuť na jedáky, manželka dostala chuť mi vyprášit kožich.
Bylo mi vysvětleno, že jedáci doma u nás nebudou. A to dosti důrazně. :-D
Bojga je maximální kompromis, který by se mohl u nás doma vyskytnout.
Mohli byste se vy - co jste je chovali, nebo chováte, podělit o zkušenosti s nima?
Jakou mívají povahu? Jsou to nerváci? Podařil se odchov? Jakou potravu upřednostňují v chovech v zajetí?
(prolétnout je asi nenecháváte :-)? )

Noo, pokud u Chrysopeleí kápneš na čerstvý import nezdevastovaných a ne moc zaparazitovaných zvířat a dáš je do biotopně zařízeného terárka, vypustíš jim tam kupu krmných anolisů pro začátek, tak máš reálnou naději je udržet, ikdyž je ze začátku moc neuvidíš. Záměrně píšu Anolise, páč jsou denní- ony taky, nočního gekona ve dne nepotkaj a v noci nelezou. Pozdějc se daj krmit gekonama z pinzety, ale jsou to plašani a hodně citliví na stres. Ono třeba ornáty někdy žerou od začátku z pinzety, ale peliasky ne. Braní do ruky, odčervení, umístění terárka někde kde neni klid- to je spolehlivá cesta jak je brzo zlikvidovat. Pokud je dáš do biotopně zařízeného terárka a nesejříš se do nich, tak je reálná šance je udržet. Chce to na ně jít pomalu a dát jim čas, nebrat je do ruky, minimální zásahy do terária. Časem když si zvyknou, tak už tolik neplaší a berou krmení i z pinzety, takže se jim daj dávat gekoni. Některé, hlavně holky seberou i naparfémované hole, ale rychle po nich tučněj a pak najednou zkápnou zdánlivě bez udání důvodu na vnitřní zatučnění. Měli jsme je řadu let, ale kladly vejce do napevno umístěný větve, odkud nešly dostat (ala partnerova dokonale biotopní dokonale nepraktická terária), takže když nám po letech vystárly a rušila jsem terárko, tak jsem vysypala z té větve 72 vajec ve stavu "jerky" :.(

Co se týče jiných druhů bojg, jejich povahy a jedovatosti- pokud bys chtěl nigricepsky nebo třeba dendrophylly, tak to si raději pořiď ty squámy ;-) Sice žerou myši, ale jsou to hovada co tě budou honit po místnosti, když na to přijde a jsou docela jedovaté :-)

http://www.myzoo.estranky.cz/fotoalbum/hadi/colubr idae/p8221168.jpg.html

na peliasky stačí 60x45x60, na dendra 100x50x80- je tam docela důležitá dostatečná hloubka nádrže, vzhledem k jejich neuvěřitelně miloučké povaze :)) Nigricepsky jsme měli v plastboxu 75x55x40 80x60x80 a fungovaly tam taky...ale občas když měly vysírkovou náladu, tak vylítly ven a byly schopný člověka honit po místnosti se zvednutou hlavou půl metru nad zemí a otevřenou držkou :-D

Je to zatím jen sondáž, je pravda že bych pár kousků taky bral. Ale tak nějak ukláním od chrysopeleí. Raději bych šel do Dendrelaphis formosus. Těm bych dával v terárku víc možností na jejich udržení. Auri máš pravdu, že je to import, a má to svý rizika, já jsem ale ochoten nést jen riziko za svý zvířata.

(nedávno jsem měl možnost přes známého dovézt asi 20-30ks krajt angolských, legal vč papírů., ale nakonec z toho nic nebylo, protože nikdo z "potenciálních" zájemců nebyl ochoten nést rizika jako zálohové platby atd. a já jsem prostě 200.000 na celej import neměl. ... ono to tak většinou bývá, že každej má plnou hubu keců a nakonec skutek utek)

ono to tak většinou bývá, že každej má plnou hubu keců a nakonec skutek utek)

Ved to :-/

Dendrelaphisy formosus je paradny, ale este viac sa mi pacia kopsteiny. Dost dlho som ich zhanal. Nikto nic :-/ A s toho co som sa bavil s par ludmi, som od nich dost upustil. Neuveritelny stresaci, tiez vraj strasne padaju, agresivne mrsky, ale krasne :-P

M.A:S.H. no neviem, peliasky su tiez cool, ale nejka ma to stale taha k paradiskam :-P A tiez ta cena, ak vezmem 4paradisky, je vecsia sanca ze nejake ostanu ako ked vezmem 2peliasky :-/

Mas asi pravdu, ale kolikrat zas na peliasky budes mit stesti ? A jak jsou na tom cenove oproti paradiskam ? Ty nemam nak nastudovany, tak nevim.. Proste vem 2.2 paradisky a 1.1 peliasky, furu gekonu, plnej tendr stesti a hurrah do toho.. ;-):-D Kdyz to bude cerstvej import, tak to muze klapnout.. ;-)

Proste vem 2.2 paradisky a 1.1 peliasky, furu gekonu, plnej tendr stesti a hurrah do toho

Potíž je ta, že ty si objednáš 2,2 toho a 1,1 onoho a ono ti možná něco přijde. A když budeš mít štěstí, tak v tom co ti přišlo bude možná i něco málo z toho, co sis objednal, a zbytek něco uplně jiného.. tak to prostě s legálníma importama chodí.

ehm, "rakušák z Ládví" je Michael Bauer. zatímco Reinhold je němec jak poleno a na Ládví vůbec nejezdí, ikdyž žije v čechách. Ovšem teda s timhle týšabou se ani nedomluvíš, natož aby ses s nim domluvil na nějakým kšeftu. Česky se ještě nenaučil a něměcky už zapoměl, navíc hadům zrovna 2x nerozumí :-D:-D

Mně asi trefí... Kamarád ze Singakultu mi psal, že se u nich přemnožily ornaty. A že u nich v práci jsou jich všude kolem mraky. Ach jo... Viděl jsem fotky a nádherní hadi. Jen tak mimochodem, jak složité by bylo si je vypapírovat a úředně to všechno vyřídit? Mě právě napadlo, že by to nebyl žádný polomrtvý import na hranici životnosti, ale zvířata ve skvělé kondici... Využívám vlákna. Je to asi pošahaný dotaz, ale bylo by geniální, kdyby se z přírody přímo co nejrychlejší cestou takhle dopravily a byly ve skvělé kondici. Pro člověka, který nedělá importy a nechodí v tom - je možné takovou proceduru úspěšně podstoupit? Pokud má někdo o těchhle věcech povědomí, napište.

Jasně. To je samozřejmé. Spíš mi jde o to jak ten import vyřídit s tamními a našimi úřady. Napadlo mě to TEĎ a vůbec s tímhle nemám zkušenost. Samozřejmě chci, aby všechno šlo legální cestou a bez jakýchkoliv "nedopatření" s jakýmikoliv úřady. Ta myšlenka mě posedla proto, že je tu vidina mít je jen po absolvování cesty letadlem (omezuje se případný stres způsobený pobytem u importérů). Pokud někdo někdy něco importoval ze Singapuru, dejte vědět jak to probíhalo.

Tak přímo ze Singáče nevim jak to je, ale neřekl bych, že mají nějaké zákazy, takže by to problém mít neměl. Jde o to, jestli tam seženeš potřebný veterinární dokumenty a u nás to nějak zmákneš. Je to trochu papírování. Ale dá se to zvládnout. Kdyžtak mi napiš sz a věřim, že se dohodnem:D

Dneska ku..a prekvapko :-)
Prisiel som z burzy a reku - skusim. :-)
[http://i687.photobucket.com/albums/vv240/danio0007 2/IMG_8615.jpg]
[http://i687.photobucket.com/albums/vv240/danio0007 2/IMG_8610.jpg]
[http://i687.photobucket.com/albums/vv240/danio0007 2/IMG_8603.jpg]
Dala si 4 medvede a jedno holica :-)
Zeby aspon raz s toho samcovho snazenia nieco bolo? Posledny tyzden zerie jak najata vsetko co pride... Teraz mi dokonca brala tie mysi z pinzety hned po vlozeni do terarka ::)
Aspon jedna zo 4 dostala rozum a zistila, ze aj mysi sa daju jest :-D
watch
Lepsie to natocit neslo :-/ Nestihal som pozerat, nie to hybat z fotakom:-D Snad nabuduce...

Podla vyjadrenía JaBuly, sa jedná o larvy pásomníc skupiny pseudophyllidea (sparganum alebo plerocerkoid). A jedna larva vrtejša.
Problém u týchto lariev je z presným určením. ROzlišovacie znaky je vidieť až v dospelostnom štádiu. Toto všetko boli larvy, teda úplne presne určené niesú.

Zdar.
Prcek je Chrysopelea paradisi.
Druhá znáška, rovnako jak dalšie je na prd. Tento rok som mal 4 znášky (posledná 7 neoplodnených jajec :-/ )Asi to bude chcieť nutne dalšieho píchača. Nedávno som videl dalšie párenie, tak uvidíme, možno s toho niečo bude.
TO posledné je povedal by som, že už dospelý samec Chrysopelea taprobanica. Zrejme jediné zviera v Eu.

to poslední zní jako dobrý špek...., u zmijí, když už mi došlo k páření a bylo neoplozeno, vždy to znamenolo špatné zimování, většinou tak došlo u horskejch věcí, které jsme ani pářit nechtěl, spíš sem jemně zimoval kuli rekovalescenci..., tak bych taky na samce šel s většíma poklesama třeba na noc v době spermageneze...
držím obříííí palec