Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Vypuzení" cizích koček ze zahrady

Dobrý den,
v posledním půl roce začínáme mít doma problém s cizími kočkami na naší zahradě. Plaší ptáky a vykonávají potřebu kde se jim zachce (nechci mít minové pole cestou ke kompostu). Začlo to, když se u nás začaly stavět nové rodinné domky, takže majitele koček neznáme. Jedni noví sousedi ke všemu začali krmit takové ty polodivoké, takže se jich sem stahuje čím dál tím víc. Nemáte nějakou radu, jak je odpudit, aby nám necourali na zahradu? Zatím mě napadla jen 2 řešení, která ale zavánějí sousedskými spory... (veliký krvelačný pes a malorážka).
Děkuju moc za případné rady a přeju hezké svátky :-)

Jo tak to já měl stejnej problém, na..áno všude, ale hlavně ty potvory choděj na rybníček a chytaj ryby, velkýho kapra sice nechytnou, ale pár jeseterů a pstruhů už mě to stálo. Takový ty ultrazvukový plašičky co stoprocentně fungujou, už jsem zkoušel, moc to teda nejde, kočka seděla metr od ní a lovila, dobrý bylo , že mě neslyšela přicházet, koupat se jí moc nechtělo , ale jinak to nešlo . Podotýkám, že se jen vykoupala.
Co stoprocentně funguje je závlaha napojená na fotobuňku , neb jak je známo kočky vodu neradi a ten zvuk je taky pěkně vyplaší. Blbý je že v našich končinách mrzne a tak musí v zimě závlahu vystřídat elektrickej ohradník.

No jediné řešení je buď pes nebo se odstěhovat.
Zabíjet a ještě malorážkou není šťastné řešení, za prvé se nesmí střílet z této zbraně na zahradě a za druhé budete zabíjet něčí kočku a hrozí Vám problémy od sousedů a msty.
Toulavé kočky jsou jistě problém, ale proti kočkám které někomu patří a holt chodí po teritoriu nic nemám. Navíc se na vaší zahradu dostanou i jiné živočichové a určitě kadí všichni.

Střílet je samozřejmě nechci, proto se ptám na "vypuzení" :-) Ale jen tak pro informaci, malorážkou na zahradě střílet můžu, pokud jde o ochranu zdraví, života a majetku a malorážka je hlášena jako zbraň kategorie B. Ale chápu že ohrožení mého života kočkou by mi asi těžko někdo uvěřil :-)

Taky se dá nafilmovat alergie na kočky, potom by to ohrožení života mohlo být. Myslím, že zajímavé řešení by bylo pořízení chovu králíků a jejich následný prodej sousedům již stažených a bez hlav. Potom vytipovat čí je která kočka a daným sousedům ji prodávat místo králíků. To by bylo zajímavé zadostiučinění a 100% by to odradilo sousedy posílat k tobě na dvorek...

Ohradník mám pouze kolem rybníka, není problém ohradit větší plochu, ale na plotě to myslím fungovat nebude, kočička musí stát či jinak se dotýkat země, případně na kovovém plotě by to taky fungovalo, nebo na dřevěný plot přidělat nějaký zemnící drát či plocháč a vychytat , aby se kočka dotkla obojího. Existují vyhlášky o volném pohybu zvířat, a kočky i psy do nich spadaj, sice chápu, že kočka jí asi nikdy nečetla , ale chovatelé by je znát měli, sice to není argument pro jejich střílení, ale zkuste na to upozornit sousedy.

:-)Tak na cizí kočky kromě psů funguje i domácí pěknej MACEK, kterej ty cizí vypráská...
ale vzhledem k ptákům a ještěrkám apod. -je to kontraproduktivní řešení...
Osvědčil by se sklopec s hlavou z uzenáče či makrely. Jednou jsem takhle chytil polodivokýho macka (co mě chodil na holuby) a řádně ho zděsil smečkou SH, která se ho snažila dostat ze sklopce a naložit s ním dle svých
představ :-) po vypuštění ze sklopce se psy v patách dal plot 180 cm bez dotyku :-) a už se nikdy neobjevil :-)

PS. nevím ale, zda potom nedostal za plotem ve křoví infarkt

Když jsem měl malamuta, živou kočku jsem na zahradě nepotkal. Teda vlastně skoro nic živýho. Vytrhal růže, okousal stromky, chytal ptáky, potkany co lezli sousedům ze dřeva a bordelu kolem kůlny...Blbý bylo, když vychytal i králíky ze sousedovo králíkárny :-). Na kočky on byl pes :-).

Větší pes, aby zabral na "kočičí problém", bohužel nepřichází v úvahu. Přes týden jsme já i ségra ve škole a rodiče pracují dlouho do odpolende, takže by byl doma sám. A v případě roodinný dovolený by se o něj neměl kdo postarat (hlídání u příbuzných nepřichází v úvahu).