Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Had spadl

Prosím o pomoc můj otec má nového hada a to krajtu královskou asi 70cm maleho a já jsem si ho dneska vyndala a on mi spadl na zem asi 20-30 cm ale hlavou dolu nevim jak se to stalo měla jsem ho omotaného na ruce jen jsem si sundala rukavice protože občas kouše a najednou byl na zemi břichem nahoru ihned jsem ho zdvihla a byl zase aktivní furt lezl vypadá stejně jako předtím nechoval se jinak jen otec to neviděl a nechtěla bych aby se hadovi něco stalo jen mám starost a nechci zklamat otce, myslíte že bude v pořádku nebo by bylo lepší navštívit odborníka? :/ Děkuji

loading...

hlavně toho hada nechte v klidu, on kouše protože na žádné tahání není zvědavý. Když ho necháte v klidu v jeho ubikaci, časem se uklidní, pravděpodobně přestane kousat a občasné vyndání ustojí. Ale zdůrazňuji pouze občasné.

Tak to nevím je v terariu 80x50x60 má tam dostatečně velkou misku s vodou, několik větví, 2 úkryty jeden v teplejším druhý v chladnějším místě a vlhkost i teplota je dostatečná a větrání očividně taky v pořádku.Dodržuje se střídání dne a noci. Jedla předevčírem.. Tak nevím čím to bude, ale když ji občas vytáhne otec z ubikace když je zvědavá tak pořád leze po něm trasou nohy a paže občas se někde na chvíli usadí a pak zase a nechce slézt ani když ji vrací do terária.

A určitě se dobývá ven? Moje krajta v noci když je aktivní tak taky často leze po celým terku a dělá kraviny, např. samozřejmě se i opírá do dveří apod. Neznamená to ale, že se chce promlátit ven (už se mi stalo, že jsem jí zapomněla po výměně vody zavřít a nechala snad tři hodiny otevřeno - byla jsem celou dobu doma, ale chvíli v jiným pokoji- a ona si v klidu ležela v terku a nezdrhla), ale že to terko neni prostě žádnej maxi výběh a ona si tam leze dle možností. Jó, kdyby ho měla velký jak celej pokoj tak se o ty stěny asi neopírá, ale mě přijde, že je používá spíš jak opěrku než že by se cpala ven,, že ráda leze kolem.