Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Heterometrus petersi -poznatky z chovu?

Zdravím všechny, mám doma dva štíry, samičku a samečka Heterometrus Petersii. Chtěl jsem se zeptat jestli někdo nechová tyhle druhy, protože sehnat informace o chovu těhle druhů je nadlidský výkon. Dále se chci zeptat, jestli je možné, že samička je agresivní díky toho, že je březá? Někdy je jak utržená z řetězu a furt někde lozí... ale jen, když dám ruku do terka např. kvůli toho, že chci poupravit něco, je hned v obraném postoji a jen čeká kdy se přiblížím. Sameček uplně opak: Přidal jsem do terka nový úkryt cca 5-6 dní zpět z břidlice. Zalezl tam a už jsem ho nikdy neviděl :D čím to? Jinak budu rád za veškeré info co se týče tohohle druhů, popř. nějaké poznatky. Díky za feedback :-)
Změna předmětu, původně: Heterometrus Petersii (Aurifer)

Já tento druh chovám,mám také pár.Nevím na co se přesně ptáš? Chov těchto velkých pralesních druhů jako třeba heterometrus nebo pandinus,je z velké části vždy stejný.Když si najdeš něco o chovu tohoto rodu,bude se ti hodit i na chov petersi.