Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská - kálení

Dobrý večer všem,

před měsícem jsme si pořídili krajtu královskou, od chovatele. Byla zrovna nakrmená. Nechtěla nám za žádnou cenu kadit, a to má v terárku vodu, také ho vlhčíme, dokonce jsme ji koupali a pořád nic. Dneska, po koupeli, se konečně vykakala. Ale. Mezi normální stolicí měla i dva "předměty", či jak to nazvat, které vypadaly jako malé kamínky o velikosti tic tac a když jsem je vzala do ruky, mělo to relativně tuhou konzistenci a až po silném stisku se mi to povedlo rozmáčknout. Neví někdo, co to může být? Dneska měla žrát, pro jistotu jsme ji nic nedali.

Předem všem děkuji za případné reakce.

Jen nás prostě zarazilo, že skoro měsíc nekadil. A včera jsme šli do zverimexu pro myšky, tak jsme ji řekli, jaký si myslíme, že máme problém a paní nám řekla, ať ho okoupeme. :-) Ale vykadil se a pak šel hned po myšce. Alespoň vím, že absence hovínka je normální. :-)

Jasný že jsou prodavači kteří to mají jako koníčka a doma mají zvěřinec a spousta zkušeností, ale to je minimum. Většina dotazů tady je, že si lidé koupí např chamika ve zverimexu, prodavač jim dá info že mu stači jedna uva žarovka, obden koupaní ve vaně poté "mazlení" a abych nezapoměl několikrát za den rosit terárium, které má jako větrání malinký trojúhelníček v rohu. A pak sem příjdou a píší o pomoc, že chamík strádá jak je to možný? Když má bezvadné podmínky přímo od zkušeného prodejce?
Je toho tu mraky a když už ten co si zvíře pořídí nemá dost zájem si přečíst o chovu nějaký článek a věří jen "odbornému" prodejci tak to je špatný a nezodpovědný, největší vinu na tom má samozdřejmě pořizovatel zvířete, ale prodejci ve zverimexu tomu dvakrát taky nepomáhají, chamíci agamy a takové to spotřební zboží má v dnešní době holt smůlu :(.