Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatný svlek krajta královská sundat či ne?

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat mé krajtě (cca 70cm) zůstal po svleku kousek staré kůže odhadem 3x2cm na krku zespodu mezi těmi malými šupinkami tlamku má myslím staženou nejde to moc dobře poznat na těch malých šupinkách mám jí od toho pomoct a nebo zkusit zvýšené rosení a nechat jí, že si to ošoupe o štěrk sama? Všimla jsem si ,že kousky už samy odpadávají ,nechci jí moc trápit při koupání nebo vlhčení chvilku neposedí v klidu a byl by to trošku boj.
Děkuji předem za odpověď

koupat určitě ne. Narosit přímo na hada a i do terária (s rozumem) a nechat ji ona si to sundá sama. Nebo ji narosit počkat chvilku, potom opatrně šudlat přes nesvlečenou část mokrým ručníkem a tak to sundat. Pokud by nesvlečené kůže bylo víc tak ji zavřít na noc do boxu kde bude vlhký ručník nejlépe frote a prolízáním ručníkem si to krásně sundá.