Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fleky na krunýři po plísni želva žlutolící

Dobrý den, moje malá želvička měla na krunýři plíšeň, dle rad tady jsem jí koupala jednou denně ve slabém roztoku hypermargánu, ale zůstaly jí na spodním krunýři a ze spoda horního nad nožičkama hnědé fleky, vrchní krunýř taky dost stmavl (měla ho zeleno žlutý, teď téměř hnědý), je to prosím normální? Jo také jsem se chtěla zeptat jak dlouho jí v tom hypermargánu můžu koupat abych jí neublížila. Fotky se mi moc nevyvedly, nemůžu je pořádně zaostřit, vůbec nechápu proč. Snad je to dost vidět. Děkuji za odpovědi nerada bych něco zanedbala.

když už se jí ta plíseň ztratila, tak už ji v tom hypermanganu nekoupej, to snad dá logika..

co se týče těch tmavých skvrn, tak po plísních na krunýři vždycky nějaké stopy zůstanou. S růstem krunýře a přirozenou obnovou štítků časem samy zmizí. Nic s tím nedělej.