Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem idnetifikace druhu

Dobrý den,
jako slepý k houslím jsem přišel k tomuto "obrňákovi" velikost cca 10 cm
[edgar.jpg]
Poradí někdo co je zač a jak se k němu co nejlépe chovat?
zajímá mě:
1) jaký je to druh (ja dle obrazků z google to typuju na klapavku, ale je to moje první želva tak fakt nevím)
2) je to holka nebo kluk (lepši by byl kluk, oslovujeme ho Edgar)
3) čím to krmit (vitaminy, mineraly ..., doplňky stravy) dočetl jsem se že například slimaci jsou zdrojem parazitů
4) jak velké/hluboké želvarium a hlavně jak zařídit tak aby se citil dobře, pokud máte někdo fotku nebo odkaz na nějaké pěkně zařízené terárium, bylo by to fajn (zajímá mě teplota vody, rostlinky ve vodě, nějaká "prolizačka :)" - vím že to není křeček, čím a jak a jestli vůbec svitit (jestli jen na teplo nebo i nějak UV...), jak často měnit vodu (může byt s kohoutku, nebo raději dešťovou či z lesa)
5) jak velký bude
6) dá se poznat z fotek stáří a jak dlouho nám vydrží
7) má smysl ho v létě "venčit" jezirko ani biotop na zahradě nemáme
8) máme si ho nechat zkontrolovat u běžného veterináře, protože zatim nepoznam jestli se chova divně (mame ho dva dny a zatim asi nežral a z pod šutru vyleze jen málokdy)
9) pokud jsem něco vynechal - jakože jo - tak dejte vědět i jné fígly na co si dat pozor nebo čím Edgarovi zlepšit bydlení u nás

Díky za odpovědi a náměty
D. Z.

Jeste k tomu cisteni - vzal jsem starej zubni kartacek, Edgara jsem zacal cistit (asi nejak takto - watch a jemu se to vubec nelibilo (ted uz vim jak dlouhlej ma krk a jakej v tom zobaku ma stisk :-)) zacalo se mu cosi loupat - neco jako tenoucka vrsvicka stare kuze, tak jsem toho radeji nechal, protoze nevim jestli mu nemuzu spis uskodit

Pošli fotky, jak to vypadá. U želv se loupe přinejmenším kůže na měkkých částech těla při růstu zcela normálně, možná se prostě jen pořádně neodloupala ta stará. Na rozdíl od toho videa ale používám kartáčky, co jsou už natolik opotřebované, že je do huby nevezmu...:-D
Že mají klapavky stisk, není překvapení, tím zobanem drtí vodní šneky, tak se až zas tak moc nediv.;-)