Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rack pro P.regius

Dobrý den,

měl bych pár skromných otázek na chovatelé ball pythonu alias P. regius. Takže nebudu to obkecávat a přejdu rovnou k věci:

Jelikož se muj chov rozšiřuje závratným tempem a regiusky mi zabírají polovinu místa z celého domu chci je ,,naštosovat´´ do racku, proto se chci zeptat na pár technických.

1) vyhřívaní je lepší zasilikovaným topným kabelem v drážce podlah polic, nebo dlouhou topnou folií na zadní straně?

2) velikost boxu pro mláďata plánuji se základnou 60x40, pro adulty nejspíše 80x40, jde mi hlavně o to kde boxy rozměru 80x40 zakoupit (jelikož poblíž mám pouze hobby markety kde sice mají zmiňované boxy, ale cena většího boxu je min. 500kč, tak by se mi stavba velmi prodražila) sháním spíše internetový shop

3) do racku plánuji namontovat LED osvětlení nebo bodovku do každé police na osvětlení (zde není otázka pouze zmiňuji pro info kdyby někdo chtěl vědet)

4) budu mít celou stěnu řízenou termostatem, zde je moje další otázka, kde se chci zeptat, jaké teploty udržujete, a jak často rosíte, popřípadě jestli to řešíte pouze vlhkým ukrytem.

Podestýlku plánuji cyprišovou kuru popř. hobliny.

To je asi vše, děkuji všem za odpovědi.
[mod]Změna předmětu, původně: Rack ball pythons (cejna)[/mod]

Dobrý den,
na vytápění racku pro regiusky používám topný kabel umístěný pod boxy. Vytápění za zadní strany se mi neosvědčilo.
Pro dospělé používám boxy z Ikey tyto: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/5001942 2/#/10120993 a pro mláďata tyto: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/4010297 8/
Denní teplotu udržuji na 32 st. a noční na 25 st. Jako substrát se mi osvědčily hobliny. V období dešťů rosím jednou denně do chladného rohu, v suchém období nerosím vůbec.
[http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/580/p1 040564z.jpg]

Stejný box mám doma, ale jen 60 cm dlouhý. Rozměry 40 x 18 x 80 jsou venkovní. Délka by byla ideální, ale vnitřní šířka u dna boxu je 32 cm a to bych řekl, že je pro dospělou samici docela málo.
Celý rack mě vyšel komplet s materiálem + boxy + topné kabely atd. na 11 500,- Kč.

Rád bych se Vás zeptal vidím, že máte opravdu nádherný rack systém. Ovšem nelíbí se mi, že jsou boxy neprůhledné. Má to nějaký opodstatněný význam, nebo je to jen náhoda a roli to nehraje? Lze rack systém vyrobit z čirých pěkně průhledných boxů nebo dokonce skleněných boxů? Zeptám se ještě na větrání a osvětlení. Jakým způsobem jsou jednotlivé boxy odvětrávány a osvětlovány? Děkuji mnohokrát.

Dobrý den,
boxy nejsou zcela neprůhledné, když had leží u stěny tak je vidět :-) Výrobci profesionálních rack systemů v USA používají boxy z šedého plastu, které nejsou vůbec průhledné a nepropouštějí světlo. Takže krajty jsou tam prakticky po tmě a zřejmě jim to nevadí. Já osobně si myslím, že jsou lepší boxy, které propouštějí světlo, ale přitom nejsou zcela průhledné. A to z důvodu, že krajty mají přeci jen větší klid a " soukromí " než ve zcela průhledných boxech.
Větrání mám řešené vyvrtanými otvory v přední stěně v rohu, z pravého boku a protilehlého levého boku.
Osvětlení nepoužívám žádné. Krajty ve svém přirozeném prostředí tráví většinu času v různých přirozených úkrytech, kde také mnoho svěla nemají.
Zcela průhledné boxy se samozřejmě mohou také použít. Skleněné boxy bych ale v žádném případě nedoporučoval.
1. Cena by byla vyšší než u plastových.
2. Byly by podstatně těžší.
3. A hlavně by byly mnohem náchylnější na rozbití.