Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na převoz plazů po zemích EU

Dobrý den
Chtěla bych se zeptat jestli už má někdo zkušenosti s převozem plazů (agamek) přez hranice EU? Chystáme se odstěhovat do Anglie a převážíme holky sebou. Zajímalo by mě kdyby nedej bože nás zastavili jestli naše agamky nebudou potřebovat nějaký průkaz nebo tak něco? Nechtěla bych mít na hranici zbytečné pletky. Na netu jsem se dočetla jen spustu článku o kočkách psech a čipování ale o plazech ani tečku. Takže uvítám každou radu, předem vám moc děkuji...

take jednoduche to nie je.

najlepsie, ak sa opytas na najblizsej veterine. Problemom ale v tvojom pripade bude cielova destinacia. V UK maju velmi prisne pravidla dovozu zivych zvierat, dokonca niektore musia ist na nejaku dobu do karanteny. Skus pohladat info na stranke min. zahranicnych veci, alebo na stranke zastupitelskeho uradu UK v CZ.

V UK maju velmi prisne pravidla dovozu zivych zvierat

Tohle je trochu fáma. Kamarádka se nedávno stěhovala do UK s králíkama a nejdřív se právě nechala hrozně vyplašit, začala obíhat veteriny, různý úřady, králíkům sháněla pasy, a pak zjistila, že jakožto členka EU si je může přivézt uplně v pohodě bez nějaký adminitrativy.
Bohužel nevim, jestli je to podobně benevolentní i v případě plazů, ale rozhodně bych UK neviděla a priori jako takovýho strašáka.

Pokiaľ je to do 5 kusov vrátane tak by to malo byť v poriadku. Musí to byť súkromný dovoz. Je generálna smernica pre veterinárov v EU že do 5 kusov to majú brať ako súkromný dovoz ak nie sú dôkazy svedčiace proti. Ak je ich viac musíte ho osobným šarmom presvedčiť že je to "pet". Pre tzv. "komerčný dovoz" čo je aj na výstavu, burzu, výmenu, pre transport na dlhé vzdialenosti potrebujete byť schválený prepravca, schvállené vozidlo na prepravu živých zvierat, šofér so školením a musí trasa byť online v systéme. To nesplníte takže ak nadobudne dojem že ide o komerčný dovoz tak vás má riešiť. Čo s vami urobí závisí od jednotlivca a krajiny, ak vás chytia v Rakúsku alebo Taliansku boh s Vami. V Nemecku je šanca sa vykecať.

Pokiaľ ale viete dokázať že emigrujete do Anglicka bežné pravidlá na vás neplatia (vrátane CITES) a mali by vám povoliť všetko (beplatí to pre prechodný pobyt napr na štúdium). Pokiaľ viem plazy v Anglicku do karantény nedávajú.

No chceme převážet jen dvě agamky. A zatím to máme vymyšlené tak že terárko dáme na zadní sedačky a agamkám budeme normálně svítit a zhasínat jak je potřeba. Jen se musíme nalodit na trajekt a potom dále postupovat v cestě. Tak mě jen zajimá jestli nás někdo chytne jestli stím nebude problém? S veterinou sem v kontaktu ale nikdo nic neví odkazali me va velvyslanectví Londýnské ambasády a tam mi to nikdo nebere takže opravdu nevím co stím. :-(