Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpadávající šupiny u Python regius

Dobrý den,
nemáte někdo zkušenosoti s vypadáváním šupin? Kontrétně sameček krajty královské stáří 1,5 roku, má problémy s odpadáváním šupinek.
Poslední svlečka se moc nepodařila (říjen 2013)byla potrhaná od té doby žral co 14 dní potkana, poslední 4 týdny jsem si všiml, že při kontaktu s rukou ji mám potom celou od šupinek. Nedělám z toho žádnou vědu, počkám až se svleče ( od úterý je zakalen )a uvidím jestli problémy budou přetrvávat. Mohlo by to byt tím, že jsem po nepodařené svlečce přestal dávat na potravu NutriMix ?

Chovám jej v terárku 105x40x50 s denní teplotou 31-25 C a nočním poklesem na 21C vlhkost udržuji v rozmezí 50-60 %.
Před svleky 80% vlhkost.

nemohla mu místy zůstat nesvlečená místa při tom posledním svleku? Pokud to jsou jenom průhledné šupinky a na hadovi samotném nevypadá, že by nějaké šupiny chyběly, tak by to mohl být jen postupně se uvolňující nesvlek. každopádně pokud už zase jde do svleku, tak by to s ním mělo sjet a šupinky se přestat uvolňovat..

S nutrimixem to nebude mít nic společného, pokud je ten had krmený dobře živenými hlodavci, tak je zbytečné mu přidávat jakékoliv doplňky potravy..

No šupiny nejsou pruhledné, ale že by někde chyběly to ne. Ta mastnota myslíte, že to může souviset s Betadinou ? Nikdy by mě nenapadlo, že by mohla uuvolnovat šupiny, on se totiž had podřel/popálil za hlavou, tak jsem mu ten kousek (2-3 cm) natřel Betadine mastí.

To by bylo vcelku logické

Tak máme po svleku odpadávání šupin se zdá být vyřešeno.
Ještě využiji tohoto vlákna, dnes ráno jsem našel v terárku totálně roztrhanou svlečku + dáreček. Zajímalo by mě, co může být příčinou té potrhané svlečky, upozornuji ,že podmínky byly takřka ideální vzdušná vlhkost 80 % (snažil jsem se nerosit na hada).Někdo mi říkal, že u regín je toto vcelku normální ,ale mě to tak nepřijde. Měl jsem podezření na nedostatek vitamínů , kvůli tomu jsem změnil dodavatele potravy. A zase nic. Nemohlo by to být nějakými vnitřními parazity ?