Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekon panenský

Zdravím,

chystám se k pořízení gekona panenského - Lepidodactylus lugubris. Bude to pro mne první zvířátko tohoto druhu a i přes nastudování článku na internetu se chci na pár věcí zkušenějších zeptat. Pořízené bude mít terárko 30x30x30, zařízené dle návodu na internetu.

- předpokládám, že není dobré chovat jen jednoho, vystačí si ve 2 v uvedené velikosti terárka?
- na některých stránkách bylo uvedené, že je možné jejich utonutí ve větší nádobě s vodou na napájení, nerada bych o něj přišla kvůli omylné informaci. Takže je lepší udržovat jejich pitný režim pouze přes rosení?
- nevíte o chovateli tohoto druhu v okolí Prahy, popř. Středočeského kraje? Našla jsem pouze vzdálené (v nejhorším případě si pro prcka někam dojedu), ale čím blíže to bude, tím lépe.
- je nějaká další věc, která by se nezkušenému "chovateli" hodila?

Děkuji předem za jakoukoliv vhodnou radu či zodpovězení otázek.

předpokládám, že není dobré chovat jen jednoho, vystačí si ve 2 v uvedené velikosti terárka?

v podstatě je to jedno, vystačí si i sám, ale jsou to spíše skupinoví gekoni a když jich je víc, rozhodně je to zajímavější, navíc jestli krmíš jednoho nebo pět, už je ve své podstatě jedno :-)

na některých stránkách bylo uvedené, že je možné jejich utonutí ve větší nádobě s vodou na napájení, nerada bych o něj přišla kvůli omylné informaci. Takže je lepší udržovat jejich pitný režim pouze přes rosení?

o utonutí u nich nemám potvrzeno nic, ale miska s vodou je u nich prakticky k ničemu, rosit stačí, když bys přeci jen misku dát chtěla, tak raději jen mělkou

nevíte o chovateli tohoto druhu v okolí Prahy, popř. Středočeského kraje? Našla jsem pouze vzdálené (v nejhorším případě si pro prcka někam dojedu), ale čím blíže to bude, tím lépe.

koukni se na ifauna.cz, z Prahy a okolí nabízí vždy někdo

je nějaká další věc, která by se nezkušenému "chovateli" hodila?

zajisti si předem dostatečný přísun drobného hmyzu na krmení

Zdravím, lepidkám je dobře ve více ks, v teráriu se toho pak více děje. Misku s vodou bych jim raději nedávala, není třeba, stačí každý večer porosit. Jinak osobně lepidky chovám už několik let, jsou naprosto bezproblémové. Mláďata od nich mívám pravidelně, nyní jsou k odběru 3 prckové 2 měsíce staří. Pokud by byl zájem, můžu je 24.7 . přivézt do Prahy. Když tak se ozvěte na mitratus@seznam.cz.