Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta 4 měsíce nejí

Dobrý den, krajta mi od půlky listopadu odmítá potravu (krmím ji myšema). Jsou jí 3 roky. Když přestala jíst tak mě úplně vypadlo z hlavy že bych si jí měl zvážit.
14. 2. 2014 - 1001g
6. 3. 2014 - 989g
Vypadá to že hubne, nějaké rady jak do ní potravu dostat? A kolik by tak měla vážit 3 letá samice. Děkuji
Změna předmětu, původně: 4 měsíce nejí (Radar14)

U importu může být prostě "naprogramovaná" na půst v období sucha, může jí nastartovat mírné zvýšení teplot a silnější rosení, zvýšení vlhkosti. Ale pozor na přvlhčení, terárium by mělo dobře větrat, pak není problém. Běžně v období cca od konce října do cca dubna mohou importované krajty dělat pauzu, není to nic nenormálního. Takže pokud nebude drasticky hubnout, tak bych si nedělal starosti. Můj krajťák se poprvé od nějakého toho konce listopadu nažral až teď před cca deseti dny a to si vzal dokonce i jen tak pokusně tam položené mrtvé dvě myši, které mi zbyly a před pár dny ještě zbouchnul mrtvolku potkana, takže předpokládám, že už se "odsušil" :-D