Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Axolotl mexický

Dobré odpoledne :-).
Chci se zeptat ohledně Axolotla Mexického.
Tento druh mě zaujal protože jsem se byl v nákupnim centrum a šel sem se podívat do Zverimexu,
v tom zverimexu měli Krásnýho Axolotla Mexického.
Nezeptal jsem se tam na informace protože většinou mi neřekli pravdu :-(. Třeba s Agamku Vousatou mi poradily špatně :-(.
Ale chtěl bych něco o tom Axolotlíkovy vědět protože mě to moc zaujalo, potřeboval bych vědět:

JAKÉ TERÁRIUM PRO 2 AXOLOTLY (SAMIČKA) (SAMEC) ?
CO PRO OTEPLENÍ VODY ?
JAKOU FILTRACI ?
JAKÝ PÍSEK ?
ČÍM KRMIT ?
JAKOU DEKORACI
ATD.......

Děkuji vám předem za odpověd přeji krásný zbytek dne :-)
Změna předmětu, původně: Axolotl Mexický (Uroboros)

Ahoj. Byl by nekdo ochotny mi poradit s Axikama?Uz je mam doma par mesicu a po brouzdani na netu jsem se porad nedozvedela spoustu veci.
Jestli tu je nekdo tak moc hodny a ma s chovem skusenosti,moc prosim at mi pisne na facebooku do zpravy. Profil- Peť Anka
dekuji uplne nejvic

jo,kladu naozaj pri relativne nizkyh teplotah ,prave tu riesime,ci pri dostatocnej hlbke(kde je takmer konstantna teplota) dokazu prezimovat aj zimu na slovenskom juhu,teraz nemyslim tu poslednu,zaujimalo by ma ci skusal niekto zahradne jazierka...

Ahoj, využiju vlákna. Jsem nováček v teraristice i akvaristice. Chtěl bych se zeptat,zda máte zkušenosti s akvárkem a Raidem proti komárům do zásuvky. Na obale tablet píší, že znehodnocuje vodu. Je možné, že se dostane něco ze vzduchu i do vody v akvárku nebo tím myslí, že když se ta tableta hodí do vody, tak dělá neplechu? Používáte někdo na noc cokoliv proti komárům a máte v pokoji akvárko/terárko?

Zdravím, poslední dobou pozoruji, že jednomu (pravděpodobně sameček) zčernala pusa a druhému (asi samička) zase černají nohy. Je to jen pigmentace, jak rostou? Nemůže to být nějaká plíseň nebo tak něco? Nemám je od mala, prý je majitel přede mnou měl rok, takže by měli být cca 1,5 roku staří. Jsou v padesáti litrovém akvárku, teplota 20 - 22 °C, krmím 2x - 3x týdně žížalami, které chytám na zahradě. Akvárko je filtrované i vzduchované. V akvárku jsou tři umělé květiny, jeden úkryt a jako podloží akva písek, ten nejjemnější, co jsem sehnal. Měním 2/3 vody týdně, filtr čistím každy týden, je pěnový a jednou za měsíc vyčístím komplet celé akvárko, properu písek atd. Společnost jim dělají tři Ampulárie. Přikládám dvě fotky. Stejný dotaz jsem napsal i na akvaporadnu, snad to nebude nikomu vadit.

Podle mě pigmentace, černou linku v tlamce má i naše samička a konečky prstů černají při pohlavní dospělosti.
K žížalám bych přidala i něco jiného - ryby, hmyz.
S tím čištěním bych to nepřeháněla, týdenní výměna části vody ano, ale filtr čistit až se sníží průtok a ta celková očista je spíš ke škodě, pořád dokola se akvárko zakládá, ničí se prospěšné bakterie. Letos na jaře jsem našim axolotlům pořídila nové akvárko, a trvalo dva až tři měsíce, než se všechno zaběhlo, teprve pak bylo vidět podle krásných a vybarvených žaber, že se cítí dobře.

Dobrý den, ohledně toho vybarvení žaber bych se chtěla na něco zeptat. Asi před 5 dny jsem si pořídila mladě asi 7 cm velké. je zatím ve 30 litrovém akvárku a má tam dvě umělé kytky, ukryt a asi 5 centimetrových rybiček(paví očka). Teplota vody je 18 °C. Filtr ano vzduchování ne, protože jsem četla že ho mít nemusí, ale až půjde do většího mít ho bude. Když jsem si ho koupila tak měl žábry bílé. Po pár dnech se mu některé začaly zbarvovat do červena. Je to tím že nemá vzduchování? nebo ho okusují rybičky? nebo se cítí dobře?