Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želvy pardálí nežerou seno

Dobrý den, prosím o radu co se týče chovu želv pardálích. Všude se můžeme dočíst, že želva pardálí se živí hlavně senem, já je chovám už pár let a seno mi nikdy jíst nechtěly. Jediné, co mají rády jsou ručně sušené pampelišky, čínské zelí nebo salát. Myslím si, že jim nic nechybí, rostou pěkně, a proto se chci zeptat jestli je tu někdo takový, kdo je na tom stejně. Také bych se chtěla zeptat, kdy pardálky sexuálně vyzrávají. Děkuji.
Změna předmětu, původně: Dobrý den, prosím o radu co se týče chovu želv pardálích (Aurifer)

loading...

Pokud se mohu přidat - sulkáty seno v zimě celkem v pohodě, ale je to asi na každém zvířeti. Já poctivě míchám směs s pekingským či jiným zeleným, hodně bohatou senem a vápníkem, ale jim to voní a lépe to přijmou. Kromě toho moje mají rádi seno ze sekačky, které je jemnější a už se nemusí stříhat - samozřejmě, pokud máte tu možnost.