Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želvy pardálí nežerou seno

Dobrý den, prosím o radu co se týče chovu želv pardálích. Všude se můžeme dočíst, že želva pardálí se živí hlavně senem, já je chovám už pár let a seno mi nikdy jíst nechtěly. Jediné, co mají rády jsou ručně sušené pampelišky, čínské zelí nebo salát. Myslím si, že jim nic nechybí, rostou pěkně, a proto se chci zeptat jestli je tu někdo takový, kdo je na tom stejně. Také bych se chtěla zeptat, kdy pardálky sexuálně vyzrávají. Děkuji.
Změna předmětu, původně: Dobrý den, prosím o radu co se týče chovu želv pardálích (Aurifer)

loading...

Dospělým pardálkám stačí přes zimu nasušit normální seno, nerozmazlujte je. Ony ho začnou žrát třeba až po 3denní hladovce, v přírodě jim přece také mnohdy nezbývá nic jiného než se nažrat suché trávy. Navíc je to ještě zdravější, než salát a čínské zelí, jsou to želvy ze savan. Ovšem tato strava platí pouze pro dospělce.

Pardálky sice nemám, ale chovám sulcáty, které mají totožné potravní nároky. Pokud mají na výběr, tak si samozřejmě vyberou něco šťavnatějšího než seno, ale pár dní hladovky udělá své a i když se jim zpočátku zimní sezóny do sena nechce, stačí seno trochu porosit a vrhnou se na něj jako na čerstvou trávu.

chováte sulcaty? moc toho o nich na netu není, takže člověk úplně přesně neví, zda vše, co dělá, dělá správně ač s tím nejlepším úmyslem...nemáte třeba stránky nebo nějaký typ na kvalitní odkaz či knížku o nich? Předem díky ale to jsem odbočila
pardálka též seno příliš nežere, nicméně ho má - stejně jako ty sulcaty - stále k dispozici, často jim ho měním za čerstvé a stačí opravdu troška, zvlášť, když ho nežerou. nebo žerou minimálně.
Se salátem bych byla opatrná, osobně salát nedávám vůbec, protože krom dusičnanů želvám nic nedá, čínské zelí je ideál a od jara do léta není nad trávu z různorodé louky :-)

Ahoj, chtěl bych se k tomuto tématu zeptat, jestli seno stříháte popř. na jak velké kousky ho stříháte? Myšleno u mláďat, mám jak sulcaty, tak pardálky, ale zatím jsou pouze na čínském zelí a občasně na polníčku. Díky za odpověď.

Dobrý den. Ak chcete,aby vám začali brať pardálky aj seno,skúste začať najprv podávať čerstvú trávu trebárs aj zmiešanú s púpavou či skorocelom a potom na jeseň či v zime prejsť postupne iba na seno. Mne moje 3 pardálky zjedli teraz za zimu 6 papierových vriec sena.

Pokud se mohu přidat - sulkáty seno v zimě celkem v pohodě, ale je to asi na každém zvířeti. Já poctivě míchám směs s pekingským či jiným zeleným, hodně bohatou senem a vápníkem, ale jim to voní a lépe to přijmou. Kromě toho moje mají rádi seno ze sekačky, které je jemnější a už se nemusí stříhat - samozřejmě, pokud máte tu možnost.