Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius - stáří a množení ?

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit kolika let se přibližně dožívají Python regius ? A do kolika let se třeba rozmnožují ? Jak jim napomoc nebo je lépe stimulovat ? Já mám samici starou 8 let, od loni ji společně chovam v teráriu se samcem a druhou samicí. Loni v dubnu, květnu a červnu byly náznaky páření, ale nic z toho nebylo. Byl by někdo ochotný poradit ? Děkuji :-)

1. Počítejte tak 25 let.
2. Pohlavní dospělost záleží spíš na velikosti než na věku, obvykle tak 3-4 roky.
3. Simulovat samce by se dalo tak, že před pářením by se více samců dalo do jednoho terária, ale nejspíš máte jen jednoho samce. Každopádně páření by mělo předcházet zimování.

Zimujete hady (resp. napodobujete období sucha a dešťů)? Jak velký je samec? Jaké máte podmínky chovu?

děkuji za odpověď, jinak samec i 2 samice mají přibližně 140 cm, období sucha a děštů moc nenapodobuji zvlhčuji jen při svlékání, terárim je o rozměrech 90x50x50 cm, v letě nepřitápim a v zimě jen přes den, v období zimi i prodlužuji pauzy mezi krmením, (nové terárium 160x60x140 cm s vodní nádrží 150L vodopádem a mlžnym rozprašovačem je ve výstavbě ) , dále jsem si všiml jen u jedné samice že ponoří hlavu pod vodu a vyfukuje vzduch, dělá to už kolik let a u žádného jiného hada jsem to neviděl. Může se o něco jednat, nebo je to jen kuriozita ? Děkuji

At mě někdo opraví,pokud se pletu,ale ty rozněry mi pro reginu připadají moc.Minimálně ta výška 140 cm(pokud to je výška).Při jejich umění padat bych se o ně bál.To samé ten vodopád,mlhovač a to množství vody mi přijde jako zbytečnost.

tak jsem to projistotu zkontroloval a jedna ze samic 8 let stará má 120 cm a váží 1.78 kg, a samaec má 141 cm a váží 2,215 kg ( samce a samici o které se nezminuji mam pouze rok, druhou samici od mládětě ). U terária je 140 cm výška, původně jsem chtěl do tohoto terária krajty zelené nebo diamantové, to že bych rozdělil a dal sem ted Krajty královské byl jen nápad. Kdyby se tam hodila nějaká ještěrka taky bych nebyl proti ale spíš kdyby se hodilo pro nějaké hady. přikládám foto terária

Regíny se můžou dožít i přes 40 let, údajně až k 60. Plodné zůstávají cca do 30 let. Dospívají okolo 4-5 let. Pomoci se jim dá napodobováním klimatických podmínek v jejich domovině, častý problém je, že se k sobě dají dvě regíny s předky z různých lokalit, a jejich období rozmnožování se ,,minou", zkrátka samec nezačne pářit samici při ovulaci, ale moc pozdě nebo moc brzo.
Regíny se v chovech většinou buď zbytečně suší nebo je lidi pro změnu topí. Nutno dodat, že sucho snáší v pohodě zatímco mokro(trvale vlhký/mokrý substrát) je postupně oddělá, trpí na mykózy a plicní infekce.
Přikládám graf s teplotními údaji a průměrnou vlhkostí v průběhu roku v lokalitě, kde se krajty vyskytují. Zajímavostí je, že ve stejné oblasti(ale v otevřené krajině, regíny žijí v lese)se vyskytují i varani stepní, kteří jsou u nás většinou chováni jako pouštní zvířata.
Prosím omluvit estetiku, vyráběl jsem to pro vlastní účely podle údajů z meteo stanic na netu, a tak jsem se s tím nemazal :-D
Max teploty jsou ve dne a min v noci.