Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius - stáří a množení ?

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit kolika let se přibližně dožívají Python regius ? A do kolika let se třeba rozmnožují ? Jak jim napomoc nebo je lépe stimulovat ? Já mám samici starou 8 let, od loni ji společně chovam v teráriu se samcem a druhou samicí. Loni v dubnu, květnu a červnu byly náznaky páření, ale nic z toho nebylo. Byl by někdo ochotný poradit ? Děkuji :-)

Regíny se můžou dožít i přes 40 let, údajně až k 60. Plodné zůstávají cca do 30 let. Dospívají okolo 4-5 let. Pomoci se jim dá napodobováním klimatických podmínek v jejich domovině, častý problém je, že se k sobě dají dvě regíny s předky z různých lokalit, a jejich období rozmnožování se ,,minou", zkrátka samec nezačne pářit samici při ovulaci, ale moc pozdě nebo moc brzo.
Regíny se v chovech většinou buď zbytečně suší nebo je lidi pro změnu topí. Nutno dodat, že sucho snáší v pohodě zatímco mokro(trvale vlhký/mokrý substrát) je postupně oddělá, trpí na mykózy a plicní infekce.
Přikládám graf s teplotními údaji a průměrnou vlhkostí v průběhu roku v lokalitě, kde se krajty vyskytují. Zajímavostí je, že ve stejné oblasti(ale v otevřené krajině, regíny žijí v lese)se vyskytují i varani stepní, kteří jsou u nás většinou chováni jako pouštní zvířata.
Prosím omluvit estetiku, vyráběl jsem to pro vlastní účely podle údajů z meteo stanic na netu, a tak jsem se s tím nemazal :-D
Max teploty jsou ve dne a min v noci.