Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terárium 50x50x50 had

Ahojte chcela by som sa spytat ci neviete o nejakych hadoch vhodnych do terarka 50x50x50 dostala som ho zadarmo k inemu terarku a chcela by som donho nejakeho hada ale s tym aby netrpel kvoli nedostatku zivotneho priestoru:D Diki

Velikost terária je jedna věc - druhá věc je, kde dotyčný bydlí (tedy, kde bude bydlet i ono zvíře). Jste ochoten zvíře zimovat? Jaké máte během roku nejvyšší/nejnižší teploty v pokoji? Líbí se vám spíše hroznýšovití/užovkovití? Chcete zvíře, které bude viset na větvi nebo ležet pod kamenem?

Nechci se nikoho dotknout, ale velmi vzdáleně mi to připomíná inzerát z ifauny, kde někdo chce vyměnit drahý prsten za terarijní zvířata místo toho, aby prodal prsten a za utržené peníze si koupil zvíře, které chce(jaká je šance, že někdo se zájmem o jeho prsten bude zároveň mít terarijní zvířata, která se budou líbit majiteli prstenu?). Kupovat si auto podle garáže je samozřejmě zcela jiná věc. Doporučuji spíše pročíst si knihy o hadech, mrknout na internet a případně i navštívit nějaké chovatele. Pokud Vás nějaké zvíře zaujme, přichází nerudovská otázka "Kam s ním?". Pokud bude terárium optimální, máte vyhráno. Pokud ne, tak toto terárium prodejte a pořiďte si nové - vyhovující (nejen velikostně). Přeci jen to není tak jednoduché jako pořizovat si obraz, když na zdi je prostor 100x100.