Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uhynulá zvířata k pitvě

Zdravím,

mám na Vás takový nevšední dotaz, doufám, že tím nikoho neurazím. Nebudu chodit okolo horké kaše: co děláte s uhynulými kusy zvířat?
Studuji na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno (obor veterinární lékařství), a v rámci předmětu "Srovnávací anatomie" se učíme o exotických druzích zvířat (malí savci, ptáci, papoušci, plazi, obojživelníci, atd). Vzhledem k tomu, v jaké menšině se oproti psům a kočkám tyto druhy nachází, máme pomálu čerstvých preparátů, tudíž není na čem studovat.

Našel by se zde někdo, kdo by byl ochoten "darovat" nám uhynulý(é) kus(y)? Byla by na něm provedena pitva - pod dohledem doktora. Snažili bychom se i o určení příčiny smrti - pouze v rámci patofyziologických změn v organismu (nedělají se žádné testy na patogeny).

Děkuji :-)

Mám deformované, pár dní staré mládě agamy. Deformace na páteři, je křivá jak paragraf. Chystám se jí dát na mrazák. V případě zájmu, ti jí klidně dám.
Akorát asi bude problém s předáním, jsem z Chrudimi a bez auta. Reálně se dostanu tak na burzu do Pardubic. Takže předání možné Chrudim, Pardubice, případně ještě Čáslav. Nebo, pokud to jde, nějak poslat poštou...

Já můžu říct jen to, že žere a vylučuje. Pohybuje se sice "svým" způsobem, ale dostatečně rychle pro ulovení kořisti. Už takhle zdeformovaná vylezla z vejce. Těsně po vylíhnutí byla prý křivá ještě trochu víc, ale i teď je to hrůza. I kdyby měla možnost dožít se dospělosti, tak je to zhovadilost. Agam je všude kopec, nevidím důvod, proč mít na mazla mrzáka. Navíc, pokud je to samice, chcípla by při prvním pokusu o vykladení vajec. Pokud si jí vezme Elaphka, tak alespoň poslouží dobré věci.
Navíc si osobně myslím, že takhle velká deformace na ní časem začne nějak negativně působit.

Právě jsem zjistila, že mi uhynula samička gekona Paroedura picta:-((( Cca rok stará, bez zjevného důvodu, bříško má na pohmat měkké, zadržená vejce nevidím. Žila ve skupině 1,3. Nabízím ji k pitvě, máte někdo zájem? Pokud ne, uspořádáme jí řádný pohřeb...
Zítra jdu na Fauna trhy Ostrava, mohu předat na místě.