Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdy má začít žrát narozená agama

Ahoj. Narodili se mi zatím 3 agamy vousaté (všechny cca 9cm). Mám je dnes třetí den a ještě jsem je neviděl nic sežrat. Jsou aktivní jako blázen, ale ke žrádlu se zatím moc nemají.
Jak dlouho to trvá než začnou sami chytat potravu a jak jim k tomu pomoct?
Jsou v akváriu, kde jim běhají malí cvrčci a narození švábi.
UVB + 60w žárovka -> 40° výhřevné místo

Rád bych se ještě zeptala, jak krmení vašich mláďat probíhá. Nasypal jsem jim tam pár mini švábů (už jsem ještěrky přistihl žrát), ale mají tam i mikro cvrčky a ti podle mě neubývají. Je možné, že cvrčci jsou na mladé agamy moc rychlí a nechtějí je honit? Problém je v tom, že švábi přes den zalezou do písku a zůstávají tam jenom cvrkavci.

Mikrocvrcci jsou pro mimina vousatek az prilis mali, pokud jim skutecne davate ty male "blechy" tak to pro ne nemusi byt jako krmeni zajimave. Klidne pro novorozenata velikost "malí", kolem 4 - 5mm. A pokud tam nejaci cvrcci zustavaji, nezapomenout nechat i jim nejake krmeni. Prcky mam prvni mesic v odchovne bez pisku - na spodku jen lino, prijde mi to tak praktictejsi. Cvrcky pred krmenim necham podchladit v lednicce, jsou pak chvilku zpomaleni a agamky je snaz pochytaji.