Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Agresivita phelsum

Dobrý den,
mám nově pořízené 2 mláďata ph. nigristriata. Zatím je mám v menším teráriu. Všimla jsem si, že když se střetnou, začnou se hrbit a nakonec jedna z nich uteče. Není to příznak vzájemné agresivity?
Děkuju

mláďata nigristriát se mezi sebou rubou často a i dopelí jedinci...oba prcky bych oddělila a nechala narůst. A pak případně pokud to bude pár, tak je zkusila dát k sobě. Páč ona i pokud se vyloženě nedorubou, tak se může stát, že slabší zvíře nebude prospívat.

Dostal som zo zrušeného chovu samca pH. ornata, asi po mesiaci som k nemu zohnal samicku, po vypusteni k nemu ju trošku poprehanal po terarku ale ináč bolo všetko OK, dokonca vedľa seba aj lizali kašičku, zhruba po 8 mesiacoch začal byť veľmi agresívny a dosť ju dobil,skoro ju zabil, musel som ich oddeliť, doteraz som choval len klemmerky tam som sa nestretol s agresivitou, terarko je veľké výška 60xsirka 30 a hĺbka 40, je osadené rastlinami a je tam aj dosť bambusu, neviem ci ornaty bývajú agresívne, civobec ju má význam ju k nemu vrátiť